My sa radi hýbeme, po preliezkach túžime

My sa radi hýbeme, po preliezkach túžime

Materská škola v Čadci bola  úspešná vo všetkých grantových projektoch, ktoré doteraz vypracovala. Prvý projekt z roku 2013 s názvom Spolu sa hrajme a radosť majme v sume 3400 eur, sme získali z nadačného fondu Tesco pre zdravšie mestá  v nadácii Pontis .

Druhý bol projekt z komunitných grantov VÚB 2018,  pod názvom Detské políčka pre červené líčka v sume 4050 eur.

Minulý rok sme sa odhodlali vypracovať tretí projekt.  Tentokrát sa jednalo o zamestnanecký projekt nadácie Volkswagen v  sume 1000 eur s názvom: My sa radi hýbeme, po preliezkach túžime.  A hurá… podarilo sa. Deti z našej materskej školy sa dočkali preliezkovej  zostavy, ktorá je tak veľmi potrebná na rozvíjanie základných pohybových zručností a návykov detí.

Okrem posilňovania svalstva  a koordinácie pohybov je nevyhnutné pre zdravý telesný ale aj duševný vývin dieťaťa realizovať posilňovacie cvičenia na náradí, ktoré v našej materskej škole doteraz chýbalo. Chceme týmto vyjadriť vďaku pánovi školníkovi za osadenie preliezky, pani učiteľkám za prípravu programu a rekvizít k odovzdaniu preliezky deťom  (kartónový volkswagen, zaznamenávanie a fotodokumentácia aktivít, medaily) deťom za milé kresby a maľby automobilov a tvorbu ďakovného srdiečka. Veľká vďaka patrí pánovi Marekovi Ďurkovi z Bratislavy, zamestnancovi firmy Volkswagen, bez ktorého zaangažovanosti by sme o grant ani len nemohli zažiadať, nieto ho ešte získať.

Zdroj: mesto Čadca

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať