Na bicykli pre zdravie a radosť

Na bicykli pre zdravie a radosť

Vďaka podpore Nadačného fondu Slovenských elektrární v Nadácii Pontis realizuje obec Žabokreky projekt : Na bicykli pre zdravie a radosť, ktorý bol podporený sumou 7.400,00 €. Vďaka podpore Nadácie sme pre motiváciu všetkých našich obyvateľov ku cyklo-doprave zakúpili spolu 6 elektrobicyklov.

V mesiaci júl 2021 bolo spustené ich zapožičiavanie cez elektronický rezervačný systém. Zakúpenie bicyklov sa predĺžilo najmä z dôvodu enormného dopytu po elektrobicykloch a my sme šťastní, že sme nákupom mohli podporiť slovenskú spoločnosť-registrovaný sociálny podnik.

Od 01.07.2021 sme vyhlásili súťaž o NAJ fotografiu získanú počas cyklovýletu, cyklopotuliek, alebo cestou do práce na bicykli. Súťaž prebiehala hlasovaním na facebook profile Obce Žabokreky. Víťaz bol odmenený 12.09.2021 kedy sa konal cyklovýlet spojený s festivalom premietania fotografií získaných na bicykli. Festival sme nazvali Jaro-bike fest na počesť nášho rodáka, ktorý bol priekopníkom spájania cyklistiky s fotografovaním prekrásnych scenérií prírody Slovenska. Jeho fotky boli uverejnené aj v prestížnom časopise National Geographic a žabokrecká višňa sa hlavne vďaka jeho prvým fotografiám stala takou obľúbenou vizitkou Turca.


Veríme, že aj malým príspevkom obce Žabokreky ku ekologizovaniu dopravy prispejeme ku zdravšej prírode a starostlivosti ľudí o čistý svet bez plastov, exhalátov, zbytočných chemikálií a bez všetkého čo do zdravého a šťastného života nepatrí.

Dátum začatia projektu: 01.05.2021
Dátum ukončenia projektu: 15.10.2021
Podpora projektu: Nadačný fond Slovenských elektrární v Nadácii Pontis
Suma: 7400 €

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať