Na kúpalisko jedine autobusom SAD Žilina

Na kúpalisko jedine autobusom SAD Žilina

Leto je konečne tu! Horúce počasie láka množstvo ľudí na kúpaliská, kde sa môžu do sýtosti vykúpať a užiť si krásne dni plné slnečných lúčov a vody. Ponúkame vám zopár tipov kúpalísk, kde vás bezpečne a pohodlne dopravia autobusy SAD Žilina.

Región Žilina

Kúpalisko Laura – Rajecké Teplice

Termálne kúpalisko Laura sa nachádza pod krásnym vyhliadkovým vrchom Skalky. Kúpalisko je vybavené dvoma bazénmi, pričom z toho jeden je detský. Nemusíte sa obávať o svoj hlad pri vode, pretože v areáli sa nachádzajú bufety s rýchlym občerstvením a reštaurácia. Môžete si zahrať plážový volejbal či minigolf. Kúpalisko je otvorené od 13. júna 2020. Teplota vody, o ktorej sa hovorí, že je jedna z najteplejších v Žilinskom okrese, sa pohybuje v rozmedzí od 25 do 27 stupňov Celzia.

Otváracie hodiny: PO–NE: 9.00 – 19.00 h
Trasa: Môžete využiť linky zo Žiliny v smere Rajecké Teplice, Rajec, Kunerad, Kamenná Poruba, Fačkov a Čičmany. Spoje jazdia v priemere každú pol hodinu a vystúpiť môžete na zastávke Rajecké Teplice, kúpalisko.

Kúpalisko Veronika – Rajec

Len o niečo ďalej sa v náručí prírody Rajeckej doliny nachádza kúpalisko Veronika s 8 bazénmi pre všetky kategórie návštevníkov. Okrem toho môžete využiť plážový volejbal či basketbalové koše. Deti sa môžu zabaviť na tobogáne, šmýkačkách, preliezkach alebo v pieskovisku. V prípade nepriaznivého počasia je kúpalisko z bezpečnostných dôvodov zatvorené. Informácie o otvorení si môžete overiť na www.veronika-rajec.sk

Otváracie hodiny: PO-PIA: 09.30 – 18.00 h SO-NE: 09.00 – 19.00h
Trasa: Na kúpalisko Veronika sa dostanete viacerými spojmi, ktoré majú trasu do Rajca, FHačkova či Čičmian. Najbližšia zastávka od kúpaliska je Rajec, Kostolná ul.

Termálne kúpalisko Stráňavy

Príjemne sa schladíte v plaveckom i v detskom bazéne v malebnom, prírodnom areáli kúpaliska. Po dobrom kúpaní sa môžete dobiť energiou v bufetoch či využiť aj atrakcie pre deti, volejbalové a detské ihrisko. Kúpalisko je otvorené od 04. júla 2020, pričom v prípade nepriaznivého počasia môže byť z bezpečnostných dôvodov zatvorené. Prevádzkovú dobu si môžete overiť na telefónnom čísle 0905 938 124.

Otváracie hodiny: PO – NE: 9.00 – 19.00 h
Trasa: Autobus odchádza z autobusovej stanice v Žiline z nástupišťa č. 7 a č. 8. Aby ste sa dostali na kúpalisko musíte vystúpiť na zastávke Stráňavy, kúpalisko.

Región Turiec

Aquapark Turčianske Teplice

V areáli aquaparku nájdete plavecký, atrakčný a sedací bazén, tobogány kamikadze či rôzne šmykľavky. Výnimočnosť aquaparku spočíva v tom, že je jediným na Slovensku s liečivou vodou.

Otváracie hodiny: PO – NE: 09.00 – 21.00 h
Trasa: Do aquaparku môžete využiť bohatú ponuku spojov z Martina do Turčianskych Teplíc. V prípade, ak nepochádzate z okolia Martina, môžete nastúpiť na autobus z autobusovej stanice v Žiline do Martina, ktorý stojí na nástupišti č. 5

Región Čadca

Kúpalisko v Čadci

Ak ste z Kysúc a máte chuť sa ísť ochladiť, máte možnosť navštíviť kúpalisko v Čadci. Avšak vzhľadom na aktuálnu situáciu súvisiacu s koronavírusom v danom okrese je prevádzkova-nie kúpaliska v obmedzenom režime. Krízový štáb mesta Čadca uvoľnil protiepidemické opatrenia a povolil otvorenie kúpaliska od 6. júla 2020 a objektu plavárne (bazén, fitness centrum , sauny, solária) od soboty 4. júla 2020. Návštevníkom kúpaliska bude odmeraná teplota a budú zapísaní do zoznamu. Povolený vstup je len s ochranným rúškom. V prípade, že sa situácia v regióne Čadca zmení a dôjde k nárastu počtu potvrdených prípadov ocho-renia COVID – 19 v najbližších dňoch, krízový štáb mesta Čadca príjme opatrenia, tak aby sa pomohlo rýchlo a účinne zabrániť šíreniu ochorenia v regióne.

Otváracie hodiny: NE-ŠTV: 10.00 h – 19.00 h, PI – SO: 10.00 h – 19.30 h
Trasa: Na kúpalisko sa môžete dostať buď autobusmi prímestskej dopravy alebo mestskej hromadnej dopravy v Čadci. Konkrétne využitím spoju prímestskej dopravy je potrebné vystúpiť na zastávke Čadca, Štátny majetok pri ceste a s MHD Čadca na zastávke Čadca, Palárikova ulica.

Zdroj: SAD Žilina

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať