Na pôde Akadémie ozbrojených síl pasovali do hodnosti 68 absolventov

Na pôde Akadémie ozbrojených síl pasovali do hodnosti 68 absolventov
Foto: FB/Mesto Liptovský Mikuláš

Na pôde Akadémie ozbrojených síl gen. Milana Rastislava Štefánika v piatok 2.7.2021 mečom pasovali do hodnosti 68 absolventov inžinierskeho a magisterského štúdia, ktorí úspešne ukončili svoje vysokoškolské vzdelávanie. Alma mater tak vyradila do prvej dôstojníckej hodnosti 68 poručíkov. Na vyraďovaní bol prítomný aj primátor Ján Blcháč, podľa jeho slov absolventi tejto školy nebudú mať problém s uplatnením a smerovaním svojej budúcnosti. Mesto Liptovský Mikuláš o tom informuje na sociálnej sieti.

„Kadeti z akadémie sú mladí ľudia, rovnakí, ako rovesníci, s ktorými vyrastajú. Sú však predsa v niečom iní. Oni sa dobrovoľne rozhodli vzdať časti svojej osobnej slobody a pohodlia, rozhodli sa obliecť uniformu a znášať takpovediac úskalia vojenského života. Ich život je viac organizovaný a zviazaný predpismi, nariadeniami či rozkazmi veliteľov, život na akadémii ich vedie k sebadisciplíne, organizovanosti a buduje v nich hodnoty, na ktorých budú stavať kariéru aj svoj ďalší život. Výchova mladého človeka by mala byť sprevádzaná budovaním vzťahu k národnej histórii a úcte k tradíciám. Vo výchove dôstojníka to platí zvlášť. Snažíme sa v nich vybudovať vlastenectvo,“ prihovoril sa absolventom rektor AOS Jozef Puttera.

Akadémia ozbrojených síl gen. Milana Rastislava Štefánika so sídlom v Liptovskom Mikuláši ako jediná vysoká vojenská škola v Slovenskej republike plní úlohy v oblasti prípravy vysokokvalifikovaných odborníkov najmä pre potreby ozbrojených síl a rezort obrany. Vysokoškolské vojenské vzdelávanie má na Liptove takmer 50 ročnú tradíciu. Škola sa rozvíja ako vedecko-výskumné pracovisko, ktoré pôsobí v oblasti bezpečnosti štátu a podieľa sa na rozvoji vojenských, strojárskych, elektrotechnických a informačných technológií.

Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať