Na sídlisku Prekážka v Liptovskom Hrádku pribudli stromy a kríky

Na sídlisku Prekážka v Liptovskom Hrádku pribudli stromy a kríky
Foto: FB/Mesto Liptovský Hrádok

Na sídlisku Prekážka v Liptovskom Hrádku bolo v uplynulých dňoch vysadených 6 kusov javorov mliečnych s guľovitou korunou a 45 kusov kríkov. Mesto Liptovský Hrádok o tom informuje na svojej stránke.

„Druhy ako vajgela, tavoľník a vtáčí zob sú vysadené v skupinkách, ponechané na prirodzený rast, aby po čase vynikol ich tvar a farebnosť. Vo vnútrobloku pribudne ešte niekoľko japonských čerešní,“ povedala Viera Malastová z odboru výstavby, životného prostredia a dopravy Mestského úradu v Liptovskom Hrádku.

Na uvedenú výsadbu je v mestskom rozpočte vyčlenených približne 3000 eur. Mesto Liptovský Hrádok sa ešte v marci zapojilo do dotačného programu Žilinského samosprávneho kraja. Participatívne dotácie však krajskí poslanci zrušili, financie kraj použije na výdavky súvisiace s opatreniami proti koronavírusu.

Výsadba na Prekážke nahradila pôvodnú, už prestarnutú zeleň, ktorú odstránili kvôli výstavbe pätnástich parkovacích miest v tejto lokalite. Nahradená bola výsadbou, ktorá je vhodná do tohto prostredia a je v línii vybudovaného parkoviska. Výsadbu realizoval Odštepný závod Semenoles v Liptovskom Hrádku, ktorý je špecializovaný odštepný závod Lesov Slovenskej republiky.

V tomto období sú neprehliadnuteľné kvetinové záhony, v ktorých postupne rozkvitajú prvé jarné cibuľoviny. V najbližšom období ich nahradia pestrofarebné letničky vypestované v Semenolese.

Výsadba je už aj na vlani vybudovanej okružnej križovatke ulíc J. D. Matejovie, Športová, Kpt. Nálepku a Belanská. „Táto plocha uprostred okružnej križovatky bude mať novú výsadbu podľa vizualizácie kolegyne Lenky Hvizdošovej. Cibuľoviny, ktoré plochu aktuálne spestrujú, budú použité v jednej z priľahlých častí tejto križovatky,“ doplnila Viera Malastová.

Zdroj: Mesto Liptovský Hrádok

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať