Na ulici Lipovej na Podbrezinách rozšírilo mesto Liptovský Mikuláš odstavné plochy

Na ulici Lipovej na Podbrezinách rozšírilo mesto Liptovský Mikuláš odstavné plochy
Foto: FB/Mesto Liptovský Mikuláš

Na ulici Lipovej na Podbrezinách rozšírilo mesto odstavné plochy. Parkovisko pred bytovým domom Lipová 525 bolo jedným z najhorších priestorov na parkovanie v rámci celého mesta, a to nie len z kapacitného hľadiska. Mesto o tom informuje na sociálnej sieti.

“Šírkovo bolo riešené tak, že prakticky neumožňovalo parkovanie vozidiel bez toho, aby vozidlá, ktoré sa na parkovacie miesta už nezmestili, museli byť odstavené na opačnej strane parkoviska, pričom zasahovali do chodníka pre peších, ktorý sa nedal chodcami využívať. Naviac, takéto státie vozidiel znemožňovalo pohyb po parkovisku a výjazd z neho,” priblížil Gabriel Lengyel z mestského úradu.

Priestor preto mesto využilo na maximum a parkovisko rozšírili pracovníci VPS na úkor bývalého chodníka s tým, že radnica vybudovala nový chodník pre peších bližšie pri bytovom dome. “Týmto sme umožnili legálne parkovanie vozidiel po oboch stranách parkoviska, ktoré nebude obmedzovať chodcov a zjednoduší sa pohyb vozidiel a ich vjazd a výjazd z parkoviska. Taktiež sme výškovo upravili uličné vpuste a položil sa nový koberec na takmer celej ploche parkoviska, teda na tej, ktorá to vzhľadom k svojmu stavu vyžadovala,” dodal Lengyel.

V najbližších dňoch ešte radnica zrealizuje úpravy trávnikov v okolí nového chodníka pre peších a po vyzretí nového asfaltu (približne 3 týždne) budú pracovníci z VPS striekať vodorovné dopravné značenie.

Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať