Na Žatve tvorivosti sa zabavia deti aj dospelí

Na Žatve tvorivosti sa zabavia deti aj dospelí

Divadelné predstavenia, animované filmy pre deti, koncert vážnej hudby a exkurzia do života v socializme – to všetko nájdete v programe festivalu Žatva tvorivosti. Informoval o tom Matej Moško, programový riaditeľ festivalov Scénická Žatva 2019-2020.

V čase, keď sa väčšina kultúrnych podujatí ruší, alebo presúva budú mať Martinčania predsa len možnosť ísť za kultúrou. Počas festivalu Žatva tvorivosti, ktorý bude už koncom tohto týždňa v priestoroch BarMusea si svoje nájdu rovnako deti ako aj dospelí diváci.

Festival otvorí štvrtkovým koncertom nový objav českej komornej scény – zoskupenie Quasi Trio. Počas koncertu Únos do ticha ich bude v Záhrade SNM sprevádzať miestny martinský tenor Vladimír Šlepec. V piatok večer pokračujeme divadelným predstavením Romulus V., ktoré do Martina prinesie ambiciózne profesionálne divadelné zoskupenie Uhol_92. Po skončení predstavenia si diváci budú môcť tiež v priestoroch BarMusea užiť tie najlepšie filmy zo súťaže amatérskych filmárov Cineama.

Detský program festivalu začína v sobotu o desiatej ráno príbehom o priateľstve, dôvere a ješitnosti a tiež o veľkej láske k cyklistike. Hrdinom rozprávky Jean Favoritka od J.J. Sempého je opravár bicyklov, ktorý bicyklom rozumie telom i dušou no predsa len skrýva jedno veľké tajomstvo. Popoludnie dňa výročia SNP prenesie návštevníkov do minulého režimu. V interaktívnom workshope Tak toto neprejde si účastníci budú môcť vyskúšať, ako by sa zachovali v atmosfére strachu z tajnej polície. Sobotný program uzavrú animované filmy od slovenských tvorcov, ktoré pre festival Žatva tvorivosti venovalo Bienále animovácie tvorby Bratislava.

Posledný deň festivalu bude vyhradený výlučne deťom. V dvoch blokoch o 10:00 a 14:00 sa pobavia na najlepších slovenských animovaných filmoch, ktoré v televízii asi nevideli. Aj tieto filmy pre náš festival venovala súťaž Bienále animácie Bratislava.

Festival Žatva tvorivosti organizuje občianske združenie Opus Delicti v spolupráci s Národným osvetovým centrom a s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR.

Zdroj: Matej Moško

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať