Nadácia Kia Motors Slovakia zakúpila záchranársky stan pre Červený kríž

Nadácia Kia Motors Slovakia zakúpila záchranársky stan pre Červený kríž

Kia Motors Slovakia aj naďalej realizuje aktivity na podporu boja proti šíreniu ochorenia CoViD-19 aj na regionálnej úrovni. Prostredníctvom Nadácie Kia Motors Slovakia zakúpila certifikovaný humanitárny „rýchlostan“ pre Slovenský Červený kríž – Územný spolok Žilina. Stan bude slúžiť pre vstupné rozdelenie a testovanie pacientov a návštevníkov Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina.

Mastertent Rescue využívajú záchranné služby z celého sveta v mimoriadnych situáciách  napríklad ako úkryt pre zranených pri živelných pohromách, požiarnych zásahoch či policajných akciách. Humanitárny stan má úžitkovú plochu 13,5 m2 a kapacitu 54 ľudí na státie a 21 ľudí na sedenie. Má tiež pevnú podlahu, osvetlenie a vyhrievanie, výdrž v zlom počasí zaručí vysoká hodnota vodného stĺpca a žľaby na odvodnenie. Profesionálne vybavenie zvyšuje odolnosť a komfort záchranárov a pacientov v kritických situáciách.

Nadácia Kia Motors Slovakia prispieva k podpore opatrení proti šíreniu koronavírusu aj prostredníctvom preventívnych aktivít. Veríme, že kúpou humanitárneho stanu pomôžeme zefektívniť prácu dobrovoľníkov, ktorí momentálne v trojzmennom režime vykonávajú triáž (triedenie) pacientov, ktorých počet má každým dňom vzrastajúcu tendenciu,“ uviedol Branislav Hadár, správca Nadácie Kia Motors Slovakia.

Nadácia Kia Motors Slovakia doteraz darovala vláde Slovenskej republiky 200 000 eur na nákup pľúcnych ventilátorov, tiež zabezpečila 10 500 rúšok s cieľom zlepšiť ochranu 3500 klientov v 26 zariadeniach pre seniorov v celom žilinskom regióne a zakúpi štyri kompaktné pojazdné anestéziologické prístroje s ventilátormi v celkovej cene 140 000 eur pre Univerzitnú nemocnicu v Martine.

O Nadácii

Nadáciu Kia Motors Slovakia (ďalej len „Nadácia“) založila spoločnosť Kia Motors Slovakia s.r.o. v roku 2013 ako nositeľa svojich filantropických a komunitných aktivít v žilinskom regióne a na Slovensku. Prvé projekty v oblasti filantropie a darcovstva spustila nadácia v roku 2015. Pomoc je primárne adresovaná na podporu športových aktivít, rozvoj vzdelávania, ochranu zdravia a šírenie dobrovoľníctva. V roku 2018 podporila Nadácia celkovo 205 filantropických projektov sumou viac ako 1,8 milióna eur a v roku 2019 to bolo 156 filantropických projektov sumou viac ako 1,3 milióna eur.

Zdroj: Kia Motors Slovakia

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať