Nadácia Nová šanca už pomohla 23 rodinám

Nadácia Nová šanca už pomohla 23 rodinám
Foto: Mesto Martin

Nadácia Nová šanca, ktorú založilo mesto Martin od svojho vzniku pomohla už 23 rodinám, ktoré sa ocitli v ťažkej životnej situácii. Pomôcť prostredníctvom nadácie môžete naďalej aj vy, zaslaním ľubovoľného príspevku na číslo transparentného účtu SK82 0900 0000 0051 6011 7518, v prípade, že chcete do nadácie prispieť anonymne, môžete tak urobiť na účte SK28 0900 0000 0051 6456 6716 s názvom Verejná zbierka Nadácie Nová šanca.

Mesto Martin začiatkom júna minulého roka zriadilo Nadáciu Nová šanca, ktorej cieľom je pomáhať Martinčanom, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii. Pomoc je určená pre jednotlivcov a rodiny v sociálnej, ekonomickej a existenčnej núdzi, jednotlivcom a rodinám, kde živiteľ rodiny má zmenšenú pracovnú schopnosť alebo je fyzicky či psychicky handicapovaný, ale taktiež aj pre talentované deti zo znevýhodnených podmienok či seniorov.

„Za rok existencie nadácie sa nám podarilo vyzbierať desiatky tisíc na eur od rôznych sponzorov, podnikateľov, ale taktiež jednotlivcov, ktorým záleží na osude iných. Som nesmierne rád, že vďaka Novej šanci sme dokázali pomôcť už 23 rodinám, ktoré sa ocitli v komplikovanej situácii a verím, že v nasledujúcich mesiacoch k nim pribudnú desiatky ďalších,“ povedal primátor mesta Martin a iniciátor založenia nadácie Ján Danko.

Nadácia Nová šanca sa od svojho založenia okrem iného zúčastnila medzinárodného podujatia Deň darovania, v rámci ktorého na jej účet s názvom Verejná zbierka Nadácie Nová šanca prispievali Martinčania nákupom predvianočného punču za dobrovoľný príspevok a taktiež aktívne oslovovala podnikateľov v meste Martin a v jeho širšom okolí. Finančné prostriedky, ktoré Nadácia Nová šanca vyzbierala počas Dňa darovania, boli následne rozdelené na základe výzvy č. 1/2019 v predvianočnom období prostredníctvom peňažnej poukážky.

V prvom polroku 2020 Nadácia Nová šanca vyhlásila výzvu č. 1/2020, ktorá bola zameraná na talentované deti zo znevýhodneného prostredia. Nadácia má založený transparentný účet a, samozrejme, informuje každého darcu finančných prostriedkov o ich využití. „Starať sa o obyvateľov mesta neznamená len dlhé hodiny diskutovať na zastupiteľstve, ale predovšetkým nájsť konkrétne riešenia pre ľudí. Úsmevy a úprimná radosť obdarovaných dokazujú, že naša práca má zmysel. Rád by som preto ešte raz vyzval všetkých, aby prispeli do nadácie prispeli a dokázali, že vzájomná pomoc a spolupatričnosť sú hodnotami nášho mesta,“ uzavrel Ján Danko.

Pomôcť prostredníctvom mestskej nadácie môžete zaslaním ľubovoľného príspevku na číslo transparentného účtu SK82 0900 0000 0051 6011 7518, prípadne anonymne na účet Verejnej zbierky Nadácie Nová šanca SK28 0900 0000 0051 6456 6716.

Zdroj: Mesto Martin

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať