Návšteva divadla

Návšteva divadla

Bol raz v Turčianskom Svätom Martine jeden dom a do toho domu,  jedného dňa nevídaná návšteva prišla. Deti z Materskej školy J. Lettricha 1 v Martine sa v rámci projektu „Ukáž mi moje mesto,“ ktorý sa realizuje s finančnou podporou programu európskej únie ERASMUS+ navštívili spoločne s pani učiteľkami Slovenské komorné divadlo v Martine. Budova Slovenského komorného divadla patrí k historickým budovám mesta Martin. Úlohou pedagógov je s účasťou detí natočiť krátke edukačné video zamerané na významné, historické miesta mesta Martin. Bude slúžiť ako učebná pomôcka pre deti predškolského veku na rozvoj regionálnej výchovy.

Riaditeľ divadla Mgr. art. Tibor Kubička a  manažérka pre projekty a PR Mgr. Monika Ondrušová privítali deti v priestoroch divadla. Pán riaditeľ ich previedol vnútornými priestormi Národného domu a Štúdia. Národný dom bol v časoch, keď ho postavili, stavbou vymykajúcou sa z priemeru. Architektonický návrh vypracoval architekt – staviteľ Blažej Bulla a bol schválený Spolkom pražských architektov. Vonkajšok budovy s priečelím zdobeným korintskými stĺpmi rieši v novorenesančnom štýle.

V roku 1994 bolo uvedené do prevádzky Štúdio, ktoré ponúka svojím technickým a priestorovým vybavením široké možnosti využitia. Okrem pravidelnej divadelnej produkcie sú v priestoroch Štúdia organizované významné kultúrne a spoločenské podujatia. V Štúdiu je možnosť výroby zvukového záznamu. Priestory sú vhodné aj na realizáciu rôznych programov pre televízne spoločnosti.

Návšteva splnila účel a deti prostredníctvom zážitkového učenia nadobudli množstvo informácií v oblasti regionálnej výchovy. Pán riaditeľ deťom pútavo a zaujímavo priblížil činnosti všetkých zamestnancov divadla. Videli skúšku hercov a prípravu scény. V divadle sa deťom tak veľmi páčilo, že chceli počkať na večerné predstavenie. Pán riaditeľ ich ubezpečil, že ešte určite prídu, lebo predstavenia hrávajú aj pre deti.

 

Zdroj: Mgr. Štefánia Rakovanová, MŠ Lettricha 1, Martin

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať