Nepoznaný Liptov – jedinečný projekt na spoznávanie regiónu

Nepoznaný Liptov – jedinečný projekt na spoznávanie regiónu

Je veľa miest na Liptove, ktoré sa oplatí vidieť a zažiť. Sú rôzne témy, ktoré sa s Liptovom spájajú. Nepoznaný Liptov je skvelým návodom pre turistov, ktorí chcú vedieť a vidieť viac. Je to projekt o spoznávaní liptovského koloritu a o objavovaní krás, ktoré máme “za humnami”. Inšpirujte sa obsahom projektu očami tých, ktorý tento región poznajú. 

O projekte

Nepoznaný Liptov, resp. nepoznané miesta, ktoré za to stoja sú vždy poklady pre dušu aj telo. Takéto miesta je najlepšie spoznávať aj s reáliami a koloritom prostredia. Keďže cestovný ruch na Liptov privádza naďalej dychtivých turistov, rozhodli sme sa, v rámci projektu Nepoznaný Liptov, tieto miesta predstaviť a vtiahnuť vás do nich prostredníctvom originálnych videí, pútavých podcastov, zaujímavých článkov a ak to bude možné aj menších podujatí či individuálnych exkurzií.

Nepoznané miesta neznamenajú miesta úplne neznáme. Ide o miesta už objavené, mnohými aj preskúmané, avšak na to, aby sme ich skutočne poznali potrebujeme vedieť a poznať oveľa viac. A práve preto nám ich tajomstvá pomôžu odhaľovať odborníci, špecialisti a autority v danej oblasti. Práve oni nám predstavia liptovské salaše, okolité travertíny, vyvieračky a pramene, ale aj remeselné výrobky či nepoznané túry. Krok za krokom ku každej téme pripravujeme dokumentárne video, sériu podcastov, články a veríme, že bude možné, aby sme vás každým miestom previedli aj osobne, lebo Liptov treba zažiť.

Prečo „Nepoznaný Liptov“?

“Liptov je jedným z najnavštevovanejších horských regiónov na Slovensku, a to najmä vďaka prírodnému bohatstvu, top strediskám a vysokej úrovni ponúkaných služieb. Každý deň dovolenky na Liptove môže byť iný.

Uvedomujeme si však, že Liptov má aj množstvo iných krás, ktoré sú častokrát „ v tieni najväčších lákadiel Liptova“. Prostredníctvom projektu Nepoznaný Liptov chceme ukázať návštevníkom jeho nepoznané krásy, skryté a neobjavené kultúrno-historické a prírodné poklady. Návštevníci Liptova budú mať príležitosť spoznať históriu a súčasnosť salašníctva, život pastierov na salaši, dozvedieť sa prečo je Liptovská bryndza tá najlepšia, objaviť horské studničky,  vyvieračky a travertíny, remeselnícke umenie miestnych majstrov ale aj menej známe horské trasy a krásy tunajších lúk.

Súčasťou projektu sú aj podujatia, ktoré umožnia návštevníkom spojiť sa s projektom, prípadne si aj vyskúšať niektorú z aktivít, ako napríklad exkurzie na salaši, ukážky výroby syrov, korbáčov, bryndze, prehliadky múzea s výkladom, ochutnávky vody z horských prameňov alebo prednášku s horským vodcom.

Je to pre nás veľká výzva a zároveň cítime silnú podporu všetkých partnerov projektu. Robíme tento projekt s nadšením a láskou a veríme, že návštevníci naše úsilie ocenia,” výkonná riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková

V rámci projektu Nepoznaný liptov vám budeme pravidelne prinášať články o zaujímavostiach tohto nádherného regiónu. 

Viac sa o projekte dozviete na : https://www.visitliptov.sk/nepoznany-liptov/

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať