Netradičné online fašiangy

Netradičné online fašiangy

Vianoce sa skončili, začína obdobie fašiangov, preto Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pripravilo pre priaznivcov ľudovej kultúry online program s názvom Fašiangy.

Počas takmer dvojmesačného programu, ktorý potrvá od 7.  januára do 1. marca 2022 budeme uverejňovať prostredníctvom sociálnych sietí Múzea kysuckej dediny vo Vychylovke, zaujímavé príspevky.  Na každý týždeň sme si pripravili otázku, súvisiacu s týmto sviatkom hojnosti a zábavy, ktorú zodpovieme. Dozviete sa, ako vznikli fašiangy, ako ich prežívali naši predkovia, čím sa v minulosti ľudia počas tohto obdobia zaoberali, ale pozrieme sa aj na to aká bola fašiangová strava a čím boli zaujímavé fašiangové masky.

Aby celý program nebol iba o nás, boli by sme radi, keby sa  do neho zapojili aj naši priaznivci. Budeme radi ak nám pošlete svoje osvedčené a tradičné recepty, vinše či masky prostredníctvom našich sociálnych sietí alebo mailom na janculova@kysuckemuzeum.sk postupne ich zverejníme a samozrejme tie najlepšie odmeníme drobnosťou.

Dúfame, že Vám  aspoň takto spríjemníme tento čas a veríme, že nás budete sledovať na sociálnych sieťach.

Zdroj: Kysucké múzeum

 

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať