Netradičné vianočné trhy – Ambulantný predaj v adventnom období 2021

Netradičné vianočné trhy – Ambulantný predaj v adventnom období 2021

Žilina nebude tento rok organizovať vianočné trhy v podobe, na akú sú obyvatelia i návštevníci mesta zvyknutí. Dôvodom tohto rozhodnutia je aktuálna epidemická situácia a prognózy jej vývoja. Tradičné podujatie, ktoré sprevádzal aj bohatý kultúrny program, nie je možné usporiadať vzhľadom na pandemické podmienky pre hromadné podujatia.    

Uvedomujeme si však, že atmosféra Vianoc by mala mať svoje miesto aj vo verejnom priestore a z toho dôvodu sme sa rozhodli ponúknuť priestor pre ambulantný predaj vianočného charakteru a spríjemniť tak vianočný čas aj na námestiach mesta.

V súvislosti s organizovaním ambulantného predaja vianočných nápojov, remeselných a potravinových výrobkov v adventnom období vyhlasuje mesto Žilina výberové konanie na prenájom stánkov na Mariánskom námestí a na Námestí Andreja Hlinku na obdobie od 1. decembra do 22. decembra 2021. Viac informácií pre záujemcov je k dispozícii  v odkaze: https://www.zilina.sk/aktuality/2021/ambulantny-predaj-v-adventnom-obdobi-2021/.

Aktuálnu epidemickú situáciu pozorne sledujeme. Všetci sme si želali, aby sme mohli tento rok sprostredkovať atmosféru tradičných vianočných trhov v Žiline našim obyvateľom a návštevníkom mesta v podobe, v akej ich poznali z obdobia pred vypuknutím pandémie COVID-19. Na prvom mieste sme však vždy mali a máme zdravie i bezpečnosť ľudí a podľa toho sa budeme aj rozhodovať o organizácii akýchkoľvek hromadných podujatí.

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať