Netradičný pokrok: Deti na ZŠ v Liptovskom Mikuláši nahrávajú podcasty v novom štúdiu

Netradičný pokrok: Deti na ZŠ v Liptovskom Mikuláši nahrávajú podcasty v novom štúdiu

V priestoroch nevyužívaného kabinetu na Základnej škole Miloša Janošku vznikla nová multimediálna učebňa. Žiaci v nej tvoria podcasty, venujú sa rozhlasovej tvorbe, v tomto roku rozbehli rozhlasové vysielanie spojené s multimediálnymi aktivitami.

U žiakov základnej školy ide o netradičnú a pokrokovú aktivitu, ktorá je typická skôr pre stredné a vysoké školy.

„Využili sme priestor, kde sa nachádzal zastaraný knižničný nábytok bez vyhovujúcej oddychovej zóny podporujúcej žiakov vo vyučovacích a  voľnočasových aktivitách, priestor s nábytkom a technikou, ktoré nespĺňajú požiadavky adekvátne modernému vzdelávaniu. Mali sme cieľ vytvoriť novú modernú učebňu, avšak nemala to byť bežná školská trieda, ale učebňa podporujúca tímovú spoluprácu, skupinové vyučovanie, diskusiu a spoločné riešenie problémov využitím možností moderného školského variabilného nábytku,“ informovala riaditeľka Janka Cuprová.

Multifunkčný priestor prepája učebňu slovenského jazyka a literatúry so žiackou knižnicou a podcastovým štúdiom. Podľa primátora Jána Blcháča umožní revitalizácia kabinetu využitie inovatívnych foriem a metód, ktoré napomáhajú žiakom rozvíjať rečové schopnosti, multimediálne zručnosti a čítanie s porozumením.

Pri príležitosti otvorenia zrenovovaných priestorov žiaci nahrali so šéfom radnice podcast, aby predviedli využívanie novej učebne v praxi. Pripravili si pre neho zaujímavé otázky ohľadom jeho spomienok na školské časy a prvé lásky. „Keď som vyrastal, život bol pomalší, pretože sme nemali internet. Na škole sme mali dobre rozvinutú mimoškolskú činnosť, súťažne sme hrávali kolektívne hry, ako sú basketbal a volejbal. Veľa času sme trávili v prírode. Keď sme prišli zo školy, hodili sme tašku do kúta a bežali sme von. Mali sme veľa možností stretávať sa napríklad v kultúrnych domoch, takže sme hrávali aj ping-pong. Boli sme všestranní a venovali sme sa mnohým činnostiam,” zaspomínal primátor.

Ukážka podcastu

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať