Nocľaháreň pri Komunitnom centre v Liptovskom Mikuláši je v celodennej prevádzke

Nocľaháreň pri Komunitnom centre v Liptovskom Mikuláši je v celodennej prevádzke

Nocľaháreň pri Komunitnom centre v Hlbokom, ktorá je určená pre ľudí bez prístrešia, je od minulého týždňa v celodennej prevádzke. Opatrenie má zabrániť šíreniu nového koronavírusu. Mesto Liptovský Mikuláš o tom informuje na svojej stránke. 

„Ľuďom bez strechy nad hlavou je poskytovaná celodenná strava, ktorú zabezpečuje naše mesto v spolupráci so Slovenským červeným krížom – Územný spolok Liptov. Raňajky a večere majú formou suchej stravy. Na obed dostávajú husté polievky. Podmienky v nocľahárni im umožňujú aj prípravu teplého jedla, takže si tu môžu navariť aj sami,“ priblížil primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč.

Nocľaháreň je bezdomovcom k dispozícii za zvýšených dezinfekčných opatrení. Slúži im aj stredisko osobnej hygieny, kde majú možnosť oprať si denne svoje oblečenie. Aktuálne ju využíva deväť ľudí bez domova. Na ulici tak radnica eviduje ešte päť bezdomovcov, ktorí nemajú záujem využiť služby mesta ani Slovenského červeného kríža.

„Všetci boli poučení o vážnosti aktuálnej situácie, v ktorej sa nachádzame aj o rizikách, ktoré sú spojené s pandémiou. Sociálne pracovníčky s nimi každý deň pracujú, aby sa nám netúlali po meste a nezvyšovali tým možnosť nakaziť sa či šíriť prípadnú nákazu, snažíme sa ich udržať v priestoroch nocľahárne rôznymi aktivitami. V kuchyni, ktorá slúži aj ako spoločenská miestnosť, majú televízor, môžu si sami variť, sami si upratujú aj priestory, v ktorých trávia čas a poskytujeme im aj dennú tlač,“ povedal primátor.

Nocľaháreň bola pred vznikom mimoriadnej situácie v prevádzke len v nočných hodinách, a to od 18.00 do 8.00 hod. Poskytuje kapacitu 12 lôžok, z toho osem je mužských a štyri ženské. Ďalšie lôžka poskytuje Slovenský červený kríž Územný spolok Liptov.

Zdroj, foto: Mesto Liptovský Mikuláš

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať