Nové knihy v Kysuckej knižnici v Čadci

Nové knihy v Kysuckej knižnici v Čadci

Život sa so mnou pohráva

Nový román od autora Davida Geossmana je príbehom troch generácií silných žien. Temné udalosti z minulosti otrávili ich vzájomné vzťahy a zaviedli ich späť. Spolu sa vydávajú na cestu na ostrov Goli otok pri chorvátskom pobreží. Dnes deväťdesiatročná Vera tu strávila tri roky v krutom politickom väzení za Titovho režimu, keď odmietla zradiť svojho manžela, neprávom obvineného z vlastizrady. Rany, ktoré sa prenášajú z generácie na generáciu, desivá sila tajomstva, láska, čo nevyhasína ani roky potom, keď milovaný už nežije, sú témou tohto príbehu.

Muž, ktorého asi poznám

Po absolvovaní prestížnej internátnej školy spolužiaci Danny a James predpokladali, že ich čaká nádherná budúcnosť a úspešná kariéra. No keďže cesty osudu sú nevyspytateľné, po rokoch sa obaja stretávajú na tom najmenej pravdepodobnom mieste: v domove sociálnych služieb. Jeden tam pracuje ako ošetrovateľ a druhého tam na istý čas umiestnila rodina. Danny a James sa dostali na samé dno a po čase sa zmierili s tým, že lepšie to už nebude. Ich absurdné stretnutie im však napokon otvorí oči a prevráti život naruby. Dojímavý a povznášajúci príbeh od autora Mike Gayla, nám pripomína, aké vzácne je to, čo v živote máme, pretože stačí okamih a môžeme všetko stratiť.

Vitaj v múzeu

Bohato ilustrovaná kniha od autorky Andrey Kellö Žačokovej o slovenských múzeách vysvetľuje, ako sa predmety dostanú do múzea, čo sa tam s nimi deje a kto sa o ne stará. Predstavuje približne 40 slovenských múzeí. Ako to kedysi vyzeralo v kláštore, kaštieli či na hrade, ako ľudia nakupovali a pozorovali hviezdy, čo sa deje v bani, v lese, v jaskyni či v kúpeľoch? Ako sa učia nevidiace deti, ako vznikajú známky a mince, aká je práca polície a ako vyzerá vojenská poľná kuchyňa, …

Pippi s kamarátmi na úteku

Tommy a Annika najlepší kamaráti Pippi sa rozhodnú ujsť z domu, lebo sa im nechce pomáhať rodičom v záhrade. Pippi prisľúbi ich mamke, že sa o nich postará. A tu sa začína veselý dobrodružný príbeh, no všetko sa zmení v okamihu, keď kamarátov zastihne hrozná búrka. Traja utečenci sa pri putovaní zoznámia s Konradom a jeho zázračným lepidlom, zachránia Pisseho-Nisseho pred rozzúreným býkom, polietajú si v aute, odvezú sa vlakom, plavia sa v sude a spoznávajú ľudí aj svet. Napokon pochopia, že najlepšie je predsa len doma. Viac si prečítate v knihe od autorky Astrid Lindgren.

Umenie japonského života

Fascinujúci sprievodca od autora Jo Petersa po pamiatkach, chutiach, kuriozitách a múdrosti Japonska. Či už plánujete svoje prvé dobrodružstvo alebo spomínate na jedinečný výlet svojho života, kniha Japonsko vám má čo ponúknuť je totiž oslavou všetkého japonského. Objavte mestá zaplavené neónmi i nehostinné ostrovy, starodávne tradície aj prekvapivú modernosť. Zistite, čím je japonská kultúra jedinečná, kde ju môžete zažiť na vlastnej koži a ako si popritom osvojiť niečo z múdrosti tejto krajiny.

Viac sa o knižných novinkách dozviete na webovej stránke Kysuckej knižnice v Čadci v rubrike Nové knihy a On-line katalóg

ZDROJ: Kysucká knižnica v Čadci

Monika Ondrušová
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať