Novinkou v tohtoročnom programe Hrádockého kultúrneho leta je premietanie filmov

Novinkou v tohtoročnom programe Hrádockého kultúrneho leta je premietanie filmov
Foto: Mesto Liptovský Hrádok

Novinkou v tohtoročnom programe Hrádockého kultúrneho leta je premietanie filmov na Lúke pod Skalkou v Liptovskom Hrádku. V sobotu 24. júla 2021 si diváci v rámci Letného kina pozreli prvý film: premietala sa česká komédia Prípad mŕtveho nebožtíka. Mesto o tom informuje na svojej stránke.

„Ponuku kultúrnych podujatí sme chceli oživiť a myslím si, že premietanie filmov je vhodným spestrením. Nad výberom lokality sme nemuseli váhať, pretože Lúka Pod Skalkou je pri organizovaní kultúrnych podujatí už osvedčenou voľbou. Verím, že sa ľuďom, ktorí si večer našli cestu na prvý film v rámci Letného kina, páčilo. Prialo nám aj počasie, ktoré je pri podujatiach tohto typu základ,“ povedala Michaela Záhradníková, vedúca odboru kultúry Mestského úradu v Liptovskom Hrádku.

Prípravu plochy na premietanie zabezpečili pracovníci Odboru technických služieb Mestského úradu v Liptovskom Hrádku.

Premiéru Letného kina si nenechal ujsť ani primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger. „Chceme si otestovať, či je o takýto druh kultúry v našom meste záujem. Podľa počtu ľudí budeme vedieť, či pri ďalších premietaniach budú potrebné lavice na sedenie či viac stánkov s občerstvením. Chceme, aby sa v Liptovskom Hrádku dal tráviť voľný čas aj takýmto spôsobom. Navyše v lokalite, ktorá je na podujatia tohto typu ako stvorená.“

V prípade priaznivého počasia sa v sobotu 7. augusta 2021 bude na Lúke pod Skalkou premietať komédia Príliš osobná známosť, na sobotu 28. augusta 2021 je naplánovaný animovaný film Snežný chlapec.

Zdroj: Mesto Liptovský Hrádok

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať