O meste Krásno nad Kysucou sa rozprávalo na medzinárodnej konferencii

O meste Krásno nad Kysucou sa rozprávalo na medzinárodnej konferencii

Minulý týždeň sa o meste Krásno nad Kysucou intenzívne rozprávalo až za hranicami našej vlasti. Ministerstvo zahraničných vecí SR a veľvyslanec na Ukrajine Marek Šafin na základe získaných informácií o našom meste, požiadali primátora mesta Jozefa Grapu aby prostredníctvom videokonferencie sprostredkoval svoje skúsenosti s progresívnym riadením a rozvojom mesta.

“Kľúč k úspešnému riadeniu obcí” je medzinárodným projektom, kde sa odovzdávajú vlastné skúsenosti získané cieľavedomou činnosťou ostatným regiónom úspešných miest v rámci Európy. Aktuálnou témou bol i postup samosprávy v rámci fungovania štátu. Do online fóra sa zapojilo približne 100 ukrajinských zástupcov miestnych samospráv, vedenie štátnych organizácii a nášho veľvyslanectva na Ukrajine. Hlavným speakrom skoro 2 hodinovej konferencie bol primátor mesta Krásno nad Kysucou  Jozef Grapa, ktorý sa podelil so svojim know-how pri expanzii mesta a riešení problémov v samospráve.

“Pre mesto ale i pre mňa osobne to je veľká česť, že označili práve nás za úspešné mesto, ktoré môže zdieľať svoje skúsenosti z riadenia samosprávy i v zahraničí. V rámci prezentácie mesta, som priblížil jeho históriu ale najmä rozvoj za posledných 10 rokov, ďalej skúsenosti s financovaním mesta a prípravu investičných akcií. Som hrdý na to, že naše malé mesto, v ktorom žije cca 7 000 občanov môže poradiť a posunúť skúsenosti oveľa väčším mestám ako sme my. Pozvanie do online konferencie prispieva k dobrému imidžu nášho mesta nielen na Slovensku ale i v zahraničí. To, že oslovili práve nás, je presvedčivým argumentom, že informácie prostredníctvom rôznych tokov, štátnych organizácii sa dostali až do zahraničia. Táto konferencia nie je jediná na medzinárodnej úrovni. V rámci V-4 som prezentoval tiež skúsenosti získané s riadením samosprávy, čím sa dostávame do povedomia Európy,  uviedol primátor.

Zdroj: mesto Krásno nad Kysucou

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať