Obec Habovka vyzýva obyvateľov, aby pomohli s upratovaním okolia

Obec Habovka vyzýva obyvateľov, aby pomohli s upratovaním okolia
Foto: Ilustračné/Pixabay.com

Obec Habovka vyzýva obyvateľov, aby pomohli s upratovaním okolia. Súčasná situácia spojená s pandémiou COVID-19 zmenila dennú rutinu každého jedného z nás. Život v obci ako aj práce v nej musia pokračovať aj v tomto náročnom období. 

Sneh, ktorý sa už roztopil plnej miere odhalil množstvo odpadu. Obec preto vyzýva, aby obyvatelia venovali ľubovoľný deň, hodinu či len pár minút v nasledujúcom týždni svojej obci a pomohli ju vyčistiť. “Keď sa vyberiete na prechádzku stačí, ak si zoberiete z domu starú nepotrebnú igelitovú tašku a počas nej sa zohnete po odpadky, na ktoré natrafíte. Vďaka tejto malej službe budete mať lepší pocit pri srdci, že ste vykonali niečo dobré nie len pre seba, ale aj pre svoje okolie. Taktiež nám veľmi pomôžete, ak si nájdete chvíľku a pozametáte štrk spred vašich domov, ktorý zostal na ceste po zimnej údržbe ciest. Všimli sme si, že veľa z vás to už robí aj bez našej žiadosti, za čo sme vám nesmierne vďační. Určite chápete, že nie je v našich silách vyzametať celú obec,” uvádza obec.

Samozrejmosťou je, že pri týchto činnostiach je nutné dodržiavať všetky vládou schválené nariadenia, a to mať na tvári rúško, používať rukavice a nezhromažďovať sa v skupinách.

Zdroj: Obec Habovka

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať