Obmedzenie vstupu na Mestský úrad v Kysuckom Novom Meste

Obmedzenie vstupu na Mestský úrad v Kysuckom Novom Meste

V súvislosti s prijatými protiepidemiologickými opatreniami proti šíreniu COVID-19 sa vyskytujú situácie, že občania sa zúčastňujú testovania na COVID-19. Výsledok testu na COVID-19 v určitých situáciách spracúva aj Mesto Kysucké Nové Mesto  orgán verejnej moci.

Účelom spracúvania osobného údaju o zdravotnom stave – výsledku testu na COVID-19 je ochrana života a zdravia a realizácia protiepidemiologických opatrení.

Právnym základom pre spracúvanie osobného údaju o zdravotnom stave – negatívnom výsledku testu na COVID-19 je § 2  Vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva č. 16/2020 zo dňa 30.11.2020, kedy určuje mestu povinnosť zákazu vstupu do priestorov Mestského úradu v čase od 2.11. od 5:00 hodiny do 9.11.2020 do 01:00 hodiny z dôvodu ochrany života a zdravia a predloženie negatívneho výsledku na test na COVID-19  na nahliadnutie  je jednou z výnimiek zo zákazu vstupu.

Pokiaľ občan predloží iný doklad v zmysle § 2 ods. 2 vyhlášky potom Mesto Kysucké Nové Mesto spracúva predložený osobný údaj tiež formou nahliadnutia. Mesto Kysucké Nové Mesto  pri spracúvaní osobného údaju o negatívnom výsledku testu na COVID-19 nepoužíva iné spracovateľské operácie okrem nahliadnutia do dokladu.

Mesto Kysucké Nové Mesto nemá záujem o spracúvanie osobného údaju o zdravotnom stave – pozitívny výsledok testu. Údaje súvisiace s výsledkom testovania na COVID-19 spracúva mesto iba v nevyhnutnom rozsahu a iba počas nevyhnutnej doby. V prípade nejasností sa občan môže obrátiť na zodpovednú osobu (Ing.Dragoň) alebo na štatutárneho zástupcu mesta.

Zdroj: mesto Kysucké Nové Mesto

 

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať