Obnova studničky – prameňa “Hladná voda”

Obnova studničky  – prameňa “Hladná voda”

Prameň sa nachádza v časti nazývanej Fojtov potok, ktorý patrí do CHKO KYSUCE. Mnohí ľudia v tejto lokalite vyhľadávajú pramene vody, lebo sa traduje, že je liečivá. Chodia k prameňom každý víkend a niektorí aj častejšie, pestujú turistiku a vodu si prinášajú aj do domácností.

PRAMEŇ HLADNÁ VODA – Charakteristiku vody udáva BOR, LITIUM a VÁPNIK. Je to voda hojivá, dezinfekčná, protizápalová. Pôsobí vraj veľmi blahodarne na všetky kožné ochorenia. Hovorí sa, že tlmí bolesť, čistí krv, ukľudňuje nervovú sústavu a má údajne priaznivý vplyv na srdcovú činnosť, pôsobí preventívne proti bujneniu (proti nádorovo), pôsobí hojivo na očné neduhy.

V októbri tohto roka sme dokončili obnovu a údržbu prameňa, ktorá bola financovaná zo zdrojov Oblastnej organizácie cestovného ruchu Malá Fatra. Čaká nás ešte obnova celého náučného chodníka, ktorý chceme zatraktívniť a doplniť ďalšími prvkami, ktoré prilákajú do tejto lokality nových turistov. Zároveň pracujeme na značkovaní trasy, ktorá prepojí chodník s Veľkou Račou.

Zdroj: obec Zborov nad Bystricou

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať