Obyvatelia Krásna nad Kysucou si od mesta môžu prevziať bezplatné kompostéry

Obyvatelia Krásna nad Kysucou si od mesta môžu prevziať bezplatné kompostéry

Prichádza jeseň a s tým je nevyhnutne spojené aj jesenné upratovanie v našich záhradách. Bude potrebné pohrabať opadané lístie, zabezpečiť rez stromov, či upratať záhradu. Chceme preto vyzvať obyvateľov rodinných domov, aby využili ešte možnosť zabezpečiť si bezplatný kompostér pre ich záhradu.

Mesto Krásno nad Kysucou zabezpečilo umiestnenie kompostérov pred všetky bytové domy. Obyvatelia bytov preto môžu využiť na biologicky rozložiteľný odpad tieto zásobníky.

Pre obyvateľov rodinných domov sme pripravili tlačivo Čestné prehlásenie o kompostovaní biologicky rozložiteľného odpadu vo vlastnom kompostovisku / návratka – kompostovanie. Toto tlačivo je rozdelené na dve časti:

1. časť s názvom Čestné prehlásenie vyplnia občania, ktorí si neprevzali bezplatný mestský kompostér a nemajú oň záujem. V prehlásení uvedú, že riadne kompostujú biologicky rozložiteľný odpad vo vlastnom kompostovacom zásobníku.

2. časť s názvom Návratka – kompostovanie vyplnia občania, ktorí majú záujem o bezplatný kompostér od mesta. Kompostér si budú môcť občania prevziať počas pracovných dní medzi 13:00 – 14:00 hod v areáli Mestského podniku Krásno nad Kysucou, s.r.o. pri garážach.

Tlačivo Čestné prehlásenie o kompostovaní biologicky rozložiteľného odpadu vo vlastnom kompostovisku / návratka – kompostovanie si môžete stiahnuť priamo v tomto ozname alebo si ho vyzdvihnúť na mestskom úrade a Mestskom podniku Krásno nad Kysucou, s.r.o., kde ho zároveň môžete i odovzdať.

Čestné prehlásenie o kompostovaní / Návratka (PDF)
Čestné prehlásenie o kompostovaní / Návratka (WORD)

Váš záujem o domáci kompostér môžete nahlásiť aj na emailovú adresu mestskypodnikkrasno@gmail.com a tel. čísle Mestského podniku Krásno nad Kysucou s. r. o. : 041/381 29 36, 0918 569 712.

Zdroj: mesto Krásno nad Kysucou

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať