Obyvateľov Liptovských Revúc čaká vynútená odstávka elektriny

Obyvateľov Liptovských Revúc čaká vynútená odstávka elektriny
Foto: Ilustračné/Pixabay.com

Liptovské Revúce čaká vynútená odstávka elektriny aj napriek tomu, že energetici pre koronavírus odberateľov nevypínajú. Energetici zdôrazňujú, že ide o výnimku spôsobenú poruchovým stavom. Plánované odstávky elektriny na strednom Slovensku sú stále pozastavené. Informoval o tom hovorca Stredoslovenskej distribučnej Miroslav Gejdoš.

Stredoslovenská distribučná (SSD) urobí v utorok 21. apríla výnimku a v Liptovských Revúcach preruší dodávku elektriny pre viac ako 400 odberných miest. Dôvodom je neodkladná výmena poškodeného rozvádzača na úrovni vysokého napätia. Elektromontéri budú pri práci dodržiavať prísne hygienické opatrenia a používať ochranné prostriedky.

„Ešte začiatkom marca sme utlmili všetky údržbové aj investičné práce, pri ktorých je potrebné vypínať väčší počet odberných miest. Stále to platí, ale v tomto prípade musíme urobiť výnimku, aby sme predišli poškodeniu distribučnej siete a následnému výpadku,“ objasnil Radomír Rajčáni, riaditeľ divízie prevádzka a údržba energetických zariadení SSD.

Časť obyvateľov Liptovských Revúc zostane v utorok bez elektriny v čase od 8:30 hod. do 16.00 hod. Ak sa pri práci nevyskytnú žiadne komplikácie, energetici môžu práce ukončiť aj o niečo skôr. Distribučná spoločnosť informovala odberateľov o plánovanej odstávke štandardným spôsobom a so zákonom stanoveným predstihom.

„Uvedomujeme si, že v týchto dňoch sa väčšina ľudí zdržiava doma a elektrinu potrebuje k väčšine činností. Preto sme ich vopred informovali, aby sa pripravili. Ak by sme opravu neurobili, mohlo by dôjsť k výraznému výpadku, na ktorý by neboli pripravení a jeho riešenie by mohlo trvať oveľa dlhšie ako vopred naplánovaná práca,“ vysvetlil Rajčáni a pripomenul, že odstraňovanie porúch prebieha v štandardnom režime, ale za prísnych bezpečnostných a hygienických opatrení.

Zdroj: Miroslav Gejdoš

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať