Odkazy boli venované spomienkam na osobnosť a umelecký odkaz Karola Plicku

Odkazy boli venované spomienkam na osobnosť a umelecký odkaz Karola Plicku

Dňa 25. augusta 2021 sa v Záhrade Slovenského národného múzea v Martine na Malej hore uskutočnil koncert projektu Odkazy II. venovaný Karolovi Plickovi. V úvode koncertu túto všestrannú osobnosť publiku predstavila etnografka Hana Zelinová, ktorá priblížila život Karola Plicku v súvislosti s mestom Martin. 

Počas koncertu sa predstavila česká klaviristka Kateřina Ochmanová a český klarinetista David Šimeček. V ich podaní zazneli Koncert pre klarinet a orchester A dur W. A. Mozarta, Time pieces R. Muczynského, Fantázia pre klarinet a klavír P. Gauberta a výber z klavírneho cyklu v Mlhách L. Janáčka. Ako hosť sa predstavil tenorista Vladimír Šlepec a odspieval áriu Every valley z oratória Messiah G. F. Händla, áriu Donna Ottavia Il mio tesoro intanto z opery Donn Giovanni a výber z Moravské lidové poesie v úprave pre tenor, klavír a klarinet.

Hlavným organizátorom projektu je Združenie turčianskych muzikantov. Spoluorganizátormi sú Štúdio Pivnica a Slovenské národné múzeum v Martine – Múzeum kultúry Čechov na Slovensku.  Projekt finančne podporil Fond na podporu kultúry národnostných menšín.

Zdroj: Združenie turčianskych muzikantov

Monika Ondrušová
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať