Odkazy budú venované spomienkam na osobnosť a umelecký odkaz Karola Plicku

Odkazy budú venované spomienkam na osobnosť a umelecký odkaz Karola Plicku

Dňa 25. augusta 2021 sa o 18.00 hod. v Záhrade Slovenského národného múzea v Martine uskutoční v poradí druhý koncert projektu Odkazy II., ktorý bude venovaný všestrannej osobnosti, výtvarníkovi, fotografovi, filmovému režisérovi Karolovi Plickovi.

Kultúrny odkaz Karola Plicku presahuje rámec česko-slovenského formátu. Patril medzi spoluzakladateľov Akademie umění v Prahe a práve v tomto duchu je profilovaný i koncert, počas ktorého sa predstaví absolventka Akademie umění v Prahe, klaviristka Kateřina Ochmanová, klarinetista David Šimeček, v súčasnosti pôsobiaci člen orchestra Opery Národního divadla v Prahe, ktorý spoločne tvoria Quasi duo. Ako hosť sa predstaví tenorista Vladimír Šlepec. Zaznie výber svetovej literatúry pre klavír, klarinet a tenor.

V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do sály Barmusea.

Hlavným organizátorom projektu je Združenie turčianskych muzikantov a spoluorganizátorom je Štúdio Pivnica. Projekt je realizovaný v spolupráci so Slovenským národným múzeom v Martine – Múzeom kultúry Čechov na Slovensku a finančne ho podporil Fond na podporu kultúry národnostných menšín.

Zdroj: Združenie turčianskych muzikantov

Monika Ondrušová
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať