Odkazy III. otvorí koncert venovaný osudu manželov Šmakalovcov

Odkazy III. otvorí koncert venovaný osudu manželov Šmakalovcov

Dňa 19. júla 2022 sa o 18.00 hod. v Záhrade Slovenského národného múzea v Martine uskutoční otvárací koncert projektu Odkazy III. venovaný manželom Ive a Františkovi Šmakalovcom, osobnostiam, ktoré sa svojou neúnavnou prácou a úsilím zaslúžili o rozvoj Československého Červeného kríža a sociálno-zdravotného povedomia v Martine.

V prvej časti koncertu sa predstaví rakúska klaviristka Anna Maier, ktorá odohrá výber z českej a svetovej klavírnej literatúry. Druhá polovica koncertu sa bude niesť v znamení opery a poslucháči si budú môcť vypočuť bieloruskú sopranistku Victoriu Leshkevich, ktorá v súčasnosti pôsobí v opere Landestheater Salzburg. Za sprievodu rakúskeho klaviristu Markusa Urbasa zaznie výber z českej a svetovej vokálnej literatúry.

V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presunie do sály Barmusea.

Hlavným organizátorom projektu je Združenie turčianskych muzikantov a spoluorganizátorom je Štúdio Pivnica. Projekt je realizovaný v spolupráci so Slovenským národným múzeom v Martine – Múzeom kultúry Čechov na Slovensku a finančne ho podporil Fond na podporu kultúry národnostných menšín.

Budeme radi, ak podujatie podporíte svojou osobnou účasťou aj Vy!

Zdroj: Združenie turčianskych muzikantov

Monika Ondrušová
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať