Odporúčanie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva pre oblasť Kysúc

Odporúčanie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva pre oblasť Kysúc

Vzhľadom na súčasnú zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu zaznamenaním nárastu  pozitívnych osôb na ochorenie COVID -19, miestne príslušný regionálny hygienik RÚVZ Čadca rozhodne v čase mimoriadnej  situácie  nedoporučuje  konanie  hromadných  podujatí  v  okrese   Čadca   a   Kysucké Nové Mesto.

Je  preukázateľné,  že  šíreniu  ochorenia   napomáha   práve   zhromažďovanie  väčšieho   počtu   ľudí  v uzavretých ale i otvorených priestoroch na jednom mieste, čo predstavuje vysoké riziko šírenia ochorenia. V súčasnom období  už zaznamenávame  pozitivitu osôb nie len z rodinných  kontaktov  ale i v dôsledku importu z okolitých krajín, nakoľko okres Čadca je pohraničným územím s ČR a Poľskom. I v týchto krajinách sú zaznamenané ďalšie prípady ochorenia, čo dáva predpoklad pri hromadných akciách k ďalšiemu šíreniu. Rozhodne sa neodporúča organizovať tanečné zábavy, hromadné športové a kultúrne podujatia i keď Opatrením ÚVZ SR pod zn. OLP/5091/2020 zo data 19.06.2020 boli niektoré podmienky súvisiace s konaním týchto akcií upravené.

Obdobne boli usmernené v danej veci všetky farské úrady okresu Čadca a Kysucké Nové Mesto. RÚVZ so sídlom v Čadci vydáva toto doporučenie v súlade so zákonom č. 355/2007 Z.z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov vzhľadom na závažnosť epidemiologickej situácie s cieľom ochrániť zdravie všetkých občanov.

Zdroj: Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Čadci, obec Turzovka

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať