Okružná križovatka v Liptovskom Hrádku by zvýšila bezpečnosť a plynulosť

Okružná križovatka v Liptovskom Hrádku by zvýšila bezpečnosť a plynulosť

Primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger sa v ešte v apríli v sídle Úradu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) v Žiline stretol s predsedníčkou ŽSK Erikou Jurinovou. Témou ich pracovného stretnutia bol aj projekt výstavby okružnej križovatky v lokalite Pod Skalkou.Ďalšie stretnutie k tejto téme sa uskutočnilo v piatok 5. júna 2020 v Pribyline. Branislav Tréger s Erikovou Jurinovou hovoril po skončení programu pri príležitosti otvorenia Považskej lesnej železničky v Múzeu liptovskej dediny. Mesto Liptovský Hrádok o tom informuje na svojej stránke.

Križovatky ciest, ktoré sa zbiehajú v lokalite Pod skalkou, sú veľmi nebezpečné. Toto územie sme už po majetkovo-právnej stránke pripravili na to, aby sa okružná križovatka mohla zrealizovať. Samozrejme, najväčšia investičná ťarcha bude na ŽSK. Problematiku som predrokoval s riaditeľom odboru dopravy Úradu ŽSK i s pani predsedníčkou ŽSK, hovoril som aj s Igorom Janckulíkom, ktorý je podpredsedom ŽSK pre oblasť dopravy. Teraz musíme nájsť podporu na to, aby v budúcoročnom rozpočte ŽSK boli vyčlenené financie na túto stavbu. Som si vedomý, že to nebude vôbec ľahké – to si musíme povedať tak, ako je. Vyviniem maximálne úsilie na to, aby okružná križovatka bola zrealizovaná. S prosbou o podporu tejto našej aktivity sa obrátim aj na ostatných kolegov poslancov Zastupiteľstva ŽSK za náš okres,“ informoval Branislav Tréger.

V prípade realizácie by mesto zabezpečilo odvodnenie lokality do mestskej kanalizácie. „Realizovali by sme aj nasvietenie všetkých priechodov pre chodcov, ktoré by boli súčasťou tejto investície. Urobili by sme aj elektrické rozvody, ktoré by sa týkali okružnej križovatky. Mestu Liptovský Hrádok záleží na výstavbe okružnej križovatky, preto by sme pristúpili na združenú investíciu,“ vysvetlil primátor, podľa ktorého slov je hlavným dôvodom celej tejto aktivity zvýšenie bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky vo veľmi frekventovanej lokalite.

„Projekt je momentálne veľmi dobre pripravený na územné rozhodnutie, ktoré treba rozpracovať do projektovej dokumentácie na stavebné povolenie. Chceli by sme proces nastaviť tak, aby sa počas zimy pripravilo všetko potrebné pre vydanie stavebného povolenia,“ dodal Branislav Tréger.

Zdroj, foto: Mesto Liptovský Hrádok

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať