Oravské kultúrne stredisko pripravuje kurz Večerná škola kresby

Oravské kultúrne stredisko pripravuje kurz Večerná škola kresby

Štyri témy – Figúra; Portrét; Ruky, Nohy a zátišie.

Záujemcovia, ktorí sa prihlásia na kurz Večerná škola kresby, sa budú stretávať každý štvrtok v Oravskom kultúrnom stredisku v Dolnom Kubíne v mesiacoch september a október od 17. do 19. hodiny. Večerná škola kresby je určená pre dospelých neprofesionálnych výtvarníkov pochádzajúcich z oravského regiónu, ktorí chcú skvalitniť a obohatiť svoju tvorbu, prípadne sa chcú naučiť niečo nové. Sú reakciou na aktuálny zvýšený záujem tejto komunity ľudí o tvorbu, umelecký rast a prezentáciu. Počas dvoch mesiacov sa pod odborným vedením naučia základy figúry – pochopenie proporcionality a fungovania ľudského tela, základy kresby portrétu, ruky, nohy – pochopenie proporcionality, kresby zátišia – perspektíva, úbežník a zlatý rez. Všetky nadobudnuté poznatky vrátane základov priestorovej kresby budú môcť využiť neskôr vo vlastnej tvorbe.

Na každý z kurzov sa teda budú môcť hlásiť aj noví záujemcovia až do naplnenia kapacity.

Kurz bude prebiehať pod vedením lektorky Andrey Mirjanskej, pedagogičky Školy úžitkového priemyslu v Ružomberku. Počet účastníkov je limitovaný.

Účasť je potrebné nahlásiť na tel. čísle 0915 032 734 alebo e-mailom na vytvarnictvo@osvetadk.sk do 30. augusta. Účastnícky poplatok je 20 eur za jednu tému, je v ňom zahrnutý materiál a odborný lektor.

Kurz pripravilo Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja.

Zdroj: Mgr. Iveta Haplová, Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne

 

Monika Ondrušová
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať