Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne a Krajská hvezdáreň v Žiline sa môžu pýšiť titulom Kultúrno-osvetové zariadenia roka

Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne a Krajská hvezdáreň v Žiline sa môžu pýšiť titulom Kultúrno-osvetové zariadenia roka

Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne a Krajská hvezdáreň v Žiline sú prvými nositeľmi titulov súťaže Ministerstva kultúry SR Kultúrno-osvetové zariadenie roka. Pri príležitosti dnešného Dňa osvetových pracovníkov im titul na návrh odbornej poroty udelila ministerka kultúry Natália Milanová. Prvý ročník súťaže vyhlásilo ministerstvo kultúry 30. januára 2020. Opatrenia prijaté proti šíreniu koronavírusu však vyhlásenie výsledkov posunuli z jari až na jeseň.

Oravské kultúrne stredisko uspelo v kategórii Kultúrno-osvetové zariadenie roka 2019 so všeobecným zameraním a Krajská hvezdáreň v Žiline v kategórii Kultúrno-osvetové zariadenie roka 2019 so špecializovaným zameraním. Víťazi získajú osvedčenie o udelení a užívaní titulu Kultúrno-osvetové zariadenie roka za rok 2019, finančnú odmenu 2 500 eur a artefakt symbolizujúci výhru v súťaži. Okrem iného majú právo používať titul Kultúrno-osvetové zariadenie roka za rok 2019 a zverejniť titul na svojom webovom sídle.

Zámerom súťaže Kultúrno-osvetové zariadenie roka je medzi iným ocenenie profesionality výkonov kultúrno-osvetových zariadení a podpora skvalitňovania ich činnosti.

Zdroj: Ministerstvo kultúry SR

Monika Ondrušová
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať