Oravský hrad a Oravská lesná železnica budú opäť otvorené

Oravský hrad a Oravská lesná železnica budú opäť otvorené
Foto: oravskemuzeum.sk

Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj otvára od 8.mája 2020 hlavnú letnú turistickú sezónu na Oravskom hrade a Oravskej lesnej železnici.

Prehliadka Oravského hradu bude prebiehať v špeciálnom režime za prísnych bezpečnostných hygienických podmienok. Návštevníci si budú môcť hrad pozrieť individuálne bez sprievodu lektora s orientačnou mapou. Pri pokladni múzeum doporučuje návštevníkom stiahnuť si aplikáciu „Audioguide“, ktorá je k dispozícií vo viacerých jazykových mutáciách. V jednotlivých expozíciách sa nachádzajú stojany s historickými textami. Počas prehliadky budú návštevníkov usmerňovať pracovníci Oravského múzea. Oravský hrad bude otvorený počas mesiaca máj denne, od 10:00 hod do 16:00 hod.

Vlak na Oravskej lesnej železnici bude premávať podľa platného cestovného poriadku s obmedzeným počtom návštevníkov. Doporučujeme návštevníkom rezervovať si miesto na jazdu vláčikom minimálne deň vopred. Rezerváciu je možné vykonať telefonicky na tel. čísle 0905 500 646 alebo emailom: pokladnaolz@oravskemuzeum.sk

„Tešíme sa, že môžeme otvoriť brány Oravského hradu pre návštevníkov a vypraviť aj vláčik na Oravskej lesnej železnici. Veríme, že aj napriek prísnym hygienickým nariadeniam mimoriadnu situáciu spolu zvládneme a hlavnú letnú turistickú sezónu začneme možno trochu ináč ako obvykle. Ako bonus sme pre návštevníkov pripravili výstavu „Retro hračky“, ktorú si môžete pozrieť v rámci prehliadky na Oravskom hrade.“, povedala riaditeľka Oravského múzea.

Zdroj: Oravské múzeum

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať