Pobočka Turčianskej knižnice na Severe po rekonštrukcii slávnostne sprístupnená

Pobočka Turčianskej knižnice na Severe po rekonštrukcii slávnostne sprístupnená

Pobočka Turčianskej knižnice v Martine v mestskej časti Sever je od dnešného dňa (29.9.2020) opäť prístupná milovníkom literatúry. 

Znovu otvorenia knižnice, ktorá je po rozsiahlej rekonštrukcii, sa zúčastnila aj predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová. Súčasťou knižnice je aj detský kútik či klubovňa, kde sa budú organizovať besedy a podujatia pre čitateľov. Viac prezradil v rozhovore riaditeľ Turčianskej knižnice Milan Nemček, ktorý zároveň od 1. októbra 2020 končí vo svojej funkcií.

Slávnostné prestrihnutie pásky

Príjemným spestrením slávnostného otvorenia bola okrem príhovorov, či samotného prestrihnutia pásky aj skupina Team Revival Martin, ktorá odohrala dve skladby.

Tretiu (svoju vlastnú) odspieval a odohral s ich doprovodom Milan Nemček, čím sa zároveň rozlúčil a poďakoval svojim spolupracovníkom.

Nadšená z rekonštrukcie a opätovného otvorenia knižnice je aj Erika Jurinová. Pripomeňme, že v nedávnom období sa podarilo zrekonštruovať aj Krajskú knižnicu v Žiline.

Rovnako však v rozhovore Jurinová zhodnotila aj aktuálnu situáciu ohľadom fungovania inštitúcií v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja.

Od 1. októbra 2020 sú do odvolania zakázané mimo iného aj všetky kultúrne podujatia. Jurinová verí, že situáciu ako spoločnosť, zvládneme.

 

Foto: Eva Lacová

Mohlo by vás zaujímať: TV SEVERKA – Odhalili bustu J. Škultétyho

2 komentárov

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

2 Komentárov

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať