Počas karantény ľudí lákajú aj Martinské hole

Počas karantény ľudí lákajú aj Martinské hole
foto:martin.sk

Prvá fáza uvoľňovania ekonomiky, ktorá začala v stredu (22.4.2020) nás pomaly vracia do bežného života. V tejto fáze môžeme vykonávať bezkontaktné športy a uvoľnili sa ja opatrenie týkajúce sa nosenie rúšok v prírode. Cesta na Martinské hole sa premenila na veľké športovisko. Môžete tu stretnúť turistov, bežcov, cyklistov a nad hlavou nám lietajú vyznávači pagraglidingu. 

Aká je história Martinských holí? Prvá zmienka o Martinských holiach v súvislosti s využívaním miesta na lyžiarske a turistické aktivity je z roku 1921, keď bol založený Klub československých turistov Sokol. Počas druhej svetovej vojny boli všetky chaty a objekty vypálené. Prvý lyžiarsky vlek bol postavený v roku 1957 a sedačková lanovka v roku 1974. Prevádzka sedačkovej lanovky bola ukončená 30. apríla 2005. Úvahy o vybudovaní novej kabínkovej lanovky v stope pôvodnej sedačkovej, zatiaľ nenadobudli finálny rozmer.

Ľudia v momentálnej situácii využívajú čas najmä na prechádzky do prírody. možno aj vaším cieľom budú v najbližšom čase Martinské hole.

Marián Bumbala

 

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať