Počas Veľkonočných sviatkov dô hôr? Buďte zodpovední – vyzývajú horskí záchranári

Počas Veľkonočných sviatkov dô hôr? Buďte zodpovední – vyzývajú horskí záchranári

Chystáte sa počas Veľkonočných sviatkov do hôr? Náš región ponúka naozaj veľa možností, každopádne buďte opatrní. Horská záchranná služba vyzýva k zodpovednosti.

Vzhľadom na momentálnu situáciu hrozby šírenia koronavírusu a blížiace sa veľkonočné sviatky, kedy predpokladáme zvýšený pohyb osôb v horských oblastiach, apelujeme na všetkých návštevníkov, aby dodržiavali opatrenia doteraz prijaté vládou v SR v snahe zamedziť šíreniu ochorenia COVID-19, správali sa zodpovedne, zbytočne pri pohybe v horách neriskovali a neohrozovali zdravie a životy seba, ale aj ostatných ľudí.

Nepohybujte sa v skupinkách

Horská záchranná služba opätovne odporúča všetkým, ktorí sa počas sviatkov, ale aj v inom období vyberú do hôr, aby sa nepohybovali v skupinách a ak, tak len s osobami, s ktorými zdieľajú spoločnú domácnosť. Ak sa vyberú na túru sami, informovali o tom príbuzných alebo inú osobu. Na záchytných parkoviskách dodržiavali odporúčaný odstup, nezdružovali sa v skupinách a dbali na povinné nosenie rúšok na verejnosti. Pri prechode úsekov, kde sa nachádzajú technické zariadenia používali ochranné rukavice. Na túru si vzali nabitý mobilný telefón, poprípade náhradný zdroj (powerbanku), mali nainštalovanú niektorú z mobilných aplikácií, pomocou ktorých je možné privolať pomoc (aj z oblastí so slabým mobilným signálom) a záchranárom sa súčasne s hovorom alebo tiesňovou SMS zobrazí aj GPS poloha (App HZS, Záchranka, App 155,…..), svetlo a samozrejme vhodný výstroj a výzbroj, tekutiny a niečo na doplnenie energie.

Zdroj: facebook.com/Horská záchranná služba

 

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať