Podujatie Bicyklom okolo Kubína sprevádzalo slnečné počasie

Za krásneho slnečného počasia v sobotu 19.9.2020 sa uskutočnil 1.ročník podujatia „ Bicyklom okolo Kubína“. Išlo o voľný cykloturistický prejazd po cestách a chodníčkoch okolo Dolného Kubína. Cieľom bolo oživiť tradíciu cyklistických podujatí pre verejnosť a ukázať verejnosti aj krásy Dolného Kubína a jeho okolia zo všetkých svetových strán. Mesto Dolný Kubín o tom informuje na svojej stránke.

Štart a cieľ podujatia bol pri zimnom štadióne a pre záujemcov boli pripravené dve trate- krátka 15 km s prevýšením 200 m a dlhá 30km s prevýšením 800 m, čo už dalo niektorým aj poriadne zabrať. Na dlhej trati cyklisti prešli z D. Kubína popod Trniny do Záskalia, potom cez Jelšavu do Kňažej a hore ku kaplnke nad Kňažiou, aby sa lúkou dostali cez Kňažiu do Mokrade a cez Kocmáľ na Brezovec. Z Brezovca trasa pokračovala na Krnáče k Vendelinovy, cez Srňacie a následne hrebeňom na Vyšnokubínske skalky a cez Medzihradné späť do D. Kubína. Celou cestou si mohli užívať nádherné výhľady na Západné Tatry, Choč, Malú aj Veľkú Fatru ,Kubínsku hoľu. Na tieto trate sa vydalo 66 účastníkov nielen z Dolného Kubína ale aj z okolitých obcí a Ružomberka.

Dôležitý nebol čas v cieli, ale dobrý pocit a stretnutie s priateľmi. Pre deti boli pripravené trate pri zimnom štadióne a viac ako 30 malých záujemcov súťažilo medzi sebou v dvoch kategóriach. Odmenou pre všetkých boli nielen sladkosti ale aj medaily a diplomy. Podujatie pripravilo Mesto Dolný Kubín v spolupráci s Olympijským klubom Orava a združením Jurassic bike team.

Zdroj: Mesto Dolný Kubín