Pohľady do krásneho sveta

Pohľady do krásneho sveta

Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pripravilo fotografickú výstavu študentov Gymnázia J. M. Hurbana v Čadci. Študenti, ktorých „očaril pohľad cez hľadáčik fotoaparátu“ sa pod vedením Gabriela Horosa pravidelne stretávajú od roku 2018 v rámci Fotoklubu J. M. Hurbana.  „Ako členovia fotoklubu sa stretávame raz do týždňa. Tento čas využívame nielen na samotnú tvorbu, ale aj na diskusiu o fotografiách a budovanie kamarátskych vzťahov. Na svoje si prídu aj záujemci o klasickú čiernobielu fotografiu – priamo v budove gymnázia máme k dispozícii fotokomoru…“ uviedol vedúci krúžku Gabriel Horos. Študenti sa úspešne zapájajú aj do rôznych súťaží, najmä do celoštátnej postupovej súťaže a výstavy amatérskej fotografickej tvorby AMFO, kde doteraz získali mnohé ocenenia. Na výstave pod názvom „Pohľady do krásneho sveta“ si môžete v termíne od 24. novembra 2021 do 23. januára 2022 vo foyer Kysuckej knižnice v Čadci pozrieť fotografie Kláry Kubicovej (15 r.), Timoteja Talapku (19 r.), Jakuba Jarabicu (18 r.), Jakuba Janča (17 r.) a vedúceho krúžku Gabriela Horosa.

Klára Kubicová (15 r.) – fotoklub navštevuje prvý rok. Okrem fotografovania sa venuje aj maľovaniu a hudbe. Do budúcnosti chce do fotografií vkladať kúsok seba, viac sa venovať tejto záľube a tvoriť niečo originálne.

Timotej Talapka (19 r.) – fotografovaniu sa venuje takmer 2 roky, predovšetkým fotografovaniu prírody, no v poslednej dobe našiel potešenie aj v experimentálnej a portrétnej  fotografii. Na fotení prírody ho fascinuje ticho, ktoré pritom zažíva. Je fajn si oddýchnuť a “zresetovať” myseľ od tohto hektického sveta. Tento pocit prežíva pri tých okamihoch v prírode, ktoré sa snaží zachytiť a vyjadriť prostredníctvom fotografie.

Jakub Jarabica (18 r.) – fotografovanie je jeho koníčkom už od detstva. Venuje sa hlavne fotografovaniu prírody a prírodných motívov, a to z rôznych oblastí, či už sú to krajiny, makro alebo astrofotografia. V súčasnosti sa začal venovať aj experimentálnej fotografii, v ktorej by sa chcel do budúcna rozvíjať.

Jakub Jančo (17 r.) – k fotografovaniu ho na jeho šestnáste narodeniny priviedla jeho rodina – darovali mu úplne prvý fotoaparát. Už onedlho vyčerpal všetky možnosti, ktoré mu poskytoval. Členstvo vo fotoklube, sledovanie videí a čítanie odbornej literatúry zameranej na zrkadlovky ho inšpirovali a zároveň motivovali k tomu, aby sa vo svojej tvorbe posunul ďalej. Za nové fotografické vybavenie, pomocou ktorého fotografie na túto výstavu zhotovil, vďačí svojej mame, ktorá ho už od začiatku najviac podporuje a pomáha aj s námetmi.

 

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať