Poľovnícka nedeľa v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke, to je vhodná príležitosť – zdroj poučenia i zábavy pre všetkých milovníkov kultúry, prírody a najmä poľovníctva

Poľovnícka nedeľa v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke, to je vhodná príležitosť – zdroj poučenia i zábavy pre všetkých milovníkov kultúry, prírody a najmä poľovníctva

 „Zver nielen loviť, ale hlavne chrániť a pochopiť jej význam v prírode.“ Tak znie odkaz legendy o svätom Hubertovi, ktorý si poľovníci v skanzene opäť aj tento rok pripomenú. Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja s Poľovníckym združením Starý diel – Vychylovka srdečne pozýva poľovnícku i nepoľovnícku verejnosť na podujatie Poľovnícka nedeľa, ktoré sa bude konať 19. septembra 2021 v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke.

V priestoroch skanzenu čaká na návštevníkov pestrý program. Od 11: 00 do 16:00 hod. bude v areáli pripravená prezentácia poľovníctva, počas ktorej poľovníci uvaria návštevníkom chutný guláš a rôzne špeciality z diviny. Svoju mušku si budete môcť preveriť v streľbe zo vzduchovky, pripravené sú aj ukážky vábenia zveri a zvukových prejavov zveri, výcvik poľovných psov, lesná pedagogika. Ale aj  kútik pre deti, kde môžu farbičkami vyjadriť svoje vnímanie prírody a poľovníctva či vyriešiť kvíz o našich lesoch a prírode.

Okrem toho od 12:00 do 15:00 hod.  deti, ale i dospelých určite zaujme atraktívne vystúpenie sovičiek,  ktoré odvážnych návštevníkov aj aktívne zapoja do svojho programu.

Samozrejme sme nezabudli na svätú omšu, ktorá sa bude konať v tradičnom čase o 13:00 hod. v Kaplnke Panny Márie Ružencovej zo Zborova nad Bystricou.

Počas celého podujatia bude pripravená výstava poľovníckych trofejí, predajné stánky s poľovníckou tematikou, umeleckými výrobkami, remeselníci. O dobrú náladu sa postará ľudová hudba Bystrická kasňa.

V súčasnosti sa, vzhľadom na vývoj pandémie, môžu meniť pravidlá pre pobyt viacerých osôb v interiéroch a exteriéroch, preto prosíme návštevníkov, aby sledovali jednak nariadenia príslušných autorít, ako aj našu webstránku. Spomínané podujatie a aktivity môžu byť obmedzené alebo zrušené podľa vývoja pandémie.

Využite príležitosť prežiť pekný a zaujímavý víkend v duchu poľovníckych tradícií.

Všetci ste u nás vítaní!

Zdroj: Kysucké múzeum

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať