Poprední slovenskí diabetológovia idú príkladom. Zapojte sa aj vy do Diapozitívnej energie na kolesách

Poprední slovenskí diabetológovia idú príkladom. Zapojte sa aj vy do Diapozitívnej energie na kolesách

Cyklistických pretekov Okolo Slovenska v Žiline sa  zúčastní ešte jeden nový tím – tím DiaPozitívcov. Slovenskí diabetológovia, predstavitelia pacientskych organizácií i samotní diabetici inšpirovaní účasťou profesionálneho tímu zloženého výlučne z  diabetikov (Team Novo Nordisk) si nesúťažne prejdú oficiálnu trať časovky dlhú 7,1 km.  

Cieľ podujatia

Cieľom edukačného podujatia je poukázať na dôležitosť pohybu pri prevencii a liečbe diabetu a  motivovať diabetikov k pravidelnému športovaniu.Od 16. septembra sa konajú medzinárodné cyklistické  preteky Okolo Slovenska, na ktorých sa  po druhý raz zúčastní profesionálny  tím cyklistov zložený výlučne z pretekárov – diabetikov, Team Novo Nordisk.

Pri tejto príležitosti organizátori pretekov pripravili pre verejnosť na 16. septembra sprievodné podujatie, na ktorom nesúťažný tím Diapozitívcov – ľudí, ktorých sa cukrovka priamo alebo nepriamo týka, upozorňuje na rastúci problém diabetu na Slovensku a prezentuje pohyb ako jeden z najúčinnejších spôsobov prevencie vzniku a liečbe ochorenia.

Foto: Fcb/archív Okolo Slovenska

Diabetologická špička

Tím Diapozitívcov posilní  slovenská diabetologická špička.  Účasť potvrdili napr.  MUDr. Jaroslav Fábry – hlavný odborník pre diabetológiu, poruchy látkovej premeny a výživy,  Doc. MUDr. Emil Martinka, PhD. – prezident Slovenskej diabetologickej asociácie, Doc. MUDr. Zbyněk Schroner, PhD. – podpredseda Slovenskej diabetologickej spoločnosti, MUDr. Ľubomír Barák, CSc. –  hlavný odborník pre pediatrickú endokrinológiu a diabetológiu, poruchy látkovej premeny a výživy.  Cyklistickej jazdy sa zúčastnia  aj reprezentanti pacientskych organizácií, výživoví poradcovia i samotní diabetici. Špeciálnou jazdkyňou bude diabetička herečka Zuzana Haasová.

Cieľom pretekov je aktivizovať a inšpirovať diabetických pacientov k športovým aktivitám, ktoré spolu so zdravou výživou podstatne dokážu ovplyvniť liečbu diabetes  a  zlepšiť kvalitu života diabetika.  Z tohto dôvodu pozývame všetkých záujemcov z radov širokej verejnosti, a to diabetikov i nediabetikov, aby sa so svojím bicyklom prišli zapojiť do cyklojazdy Diapozitívcov v stredu 16. 9. o 13. 30 hod. a pomohli tak svojou účasťou na tomto podujatí k šíreniu povedomia o potrebe športovania pre diabetikov. Pre účastníkov budú na mieste pripravené aj ďalšie aktivity, napr. meranie glykémie, nutričný poradca, poradňa s diabetológom.

Zdroj: Monika Culinková, Rocca Agency

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať