Poslanci v Bytči sa vzdali odmien. Na účet sociálneho zariadenia pribudne takmer 1200 eur

Poslanci v Bytči sa vzdali odmien. Na účet sociálneho zariadenia pribudne takmer 1200 eur

Minulý týždeň  v stredu (06.05.2020) sa uskutočnilo plánované zasadnutie poslancov Mestského zastupiteľstva v Bytči. Na účet zariadenia pre seniorov a denného stacionáru Jesienka poputuje takmer 1200 eur.

V poslednom bode rokovacieho programu májového mestského zastupiteľstva bol prejednávaný poslanecký návrh na poskytnutie finančných prostriedkov vo forme vzdania sa odmeny za májové zasadnutie MsZ na zabezpečenie hygienických a dezinfekčných prostriedkov potrebných na ochranu klientov zariadenia pre seniorov a denného stacionára Jesienka v súvislosti s prevenciou šírenia ochorenia Covid 19.

V následnej diskusii pán primátor Miroslav Minárčik poďakoval nielen všetkým zamestnancom zariadenia za ich príkladnú starostlivosť o klientov spomínaného zariadenia, ale vyjadril svoju vďaku a obdiv aj seniorom, vyzdvihol ich statočnosť a trpezlivosť, s akou toto pre nich veľmi ťažké obdobie zvládajú. Náročné je prekonať najmä odlúčenie od blízkych kvôli zákazu návštev, ako aj ďalšie obmedzenia , napríklad zákaz voľného pohybu mimo zariadenia a poriadanie spoločenských aktivít, spoločných stretnutí pri modlitbách a podobne. Svoju empatiu pán primátor vyjadril aj tým, že sa pridal k iniciatíve poslancov a vzdal sa zo svojho platu za mesiac máj čiastky 500 Eur v prospech Jesienka Bytča.

Uznesením č. 59/2020 bol návrh na vzdanie sa odmeny poslancov jednohlasne schválený, vďaka čomu poputuje na účet zariadenia čiastka takmer 1200 Eur. “Touto cestou preto vyjadrujeme naše veľké poďakovanie a úctu pánu primátorovi a všetkým poslancom mestského zastupiteľstva v Bytči za ich ústretovosť a prejavenú dôveru. Nakoľko naše náklady na dezinfekčné a ochranné pracovné prostriedky predstavujú k dnešnému dňu od začiatku roka už viac ako 10 000 Eur, čo je oproti minulému roku nárast o takmer 8000 Eur, veľmi si túto iniciatívu vážime,” vyjadrila vďaku Adriana Tichá, riaditeľka ZPS a DS Jesienka v Bytči.

Ak by ste chceli na podporu ich “boja” so šírením ochorenia COVID 19 prispieť aj vy akoukoľvek možno aj symbolickou čiastkou, k dispozícii je transparentný darcovský účet : SK55 7500 0000 0040 1907 3582.

Zdroj: facebook.com / Mesto Bytča

 

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať