Potraviny na pomoc ľuďom v núdzi, do nemocníc i sociálnych zariadení

Potraviny na pomoc ľuďom v núdzi, do nemocníc i sociálnych zariadení

Stredoškolské jedálne ostali pre koronavírus zatvorené. Potraviny z nich putujú do nemocníc či zariadení sociálnych služieb a tiež na pomoc ľuďom v núdzi prostredníctvom Nadácie ŽSK.

Žilinský samosprávny kraj uzatvoril stredné školy a školské zariadenia vo svojej pôsobnosti už 12.marca v rámci bezpečnostných opatrení proti šíreniu nového koronavírusu. Takmer 22-tisíc žiakov ostalo doma a v školských jedálňach sa prestalo variť. Zásoby zo skladov preto idú na pomoc iným. ,,Ide najmä o čerstvú zeleninu, zemiaky, ale aj vajíčka či múku. Časť potravín venovali naše jedálne do zariadení pre seniorov, charitám, detskému domovu, ale aj do nemocníc,” priblížila riaditeľka odboru školstva a športu ŽSK Janka Školová. Potravinový balík pomoci smeroval napríklad do zariadenia pre seniorov Úsmev v Žiline, do Charity Dom sv. Kláry v Liptovskom Mikuláši, do Detského domova v Liptovskom Mikuláši, či do Hornooravskej nemocnice s poliklinikou v Trstenej.

,,Som rada, že pracovníci v našich jedálňach reagovali pohotovo a zásoby čerstvých potravín ponúkli tam, kde sú najviac potrebné. Okrem už zrealizovanej pomoci ďalej rokujú o darovaní potravín s potravinovou bankou Slovenska, postupne oslovujú ďalšie domovy dôchodcov, či charity,” povedala županka Erika Jurinová.

Žilinský samosprávny kraj je zriaďovateľom 59 stredných škôl, 1 jazykovej školy a 34 školských jedálni.

Zdroj: ŽSK

 

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať