Pozvánka na virtuálnu prehliadku výstavy Veroniky Mikulášovej

Pozvánka na virtuálnu prehliadku výstavy Veroniky Mikulášovej

Galéria Čadca, je, žiaľ, v týchto dňoch zatvorená. Aj napriek tomu sa snaží sprostredkovať aspoň virtuálnou formou zážitok z jedinečnej výstavy maliarky Veroniky Mikulášovej. Výstavy, ktorá je plná úžasných farieb a kvetín v tých najrozmanitejších podobách.  Pozrite si video a pokochajte sa nádherou jej obrazov –  zatiaľ len virtuálne. Výstava, ktorá je už 33. výstavou v poradí, bude aj so súhlasom autorky predĺžená, aby ste si ju mohli aj fyzicky pozrieť a prežiť jej jedinečnosť a pôvab.

Veronika Mikulášová sa narodila 16. marca 1967 v Považskej Bystrici. Už začiatkom osemdesiatych rokov navštevovala výtvarný krúžok v Púchove pod vedením akademického maliara Františka Šestáka. Po absolvovaní Gymnázia v Považskej Bystrici nastúpila na Pedagogickú fakultu v Banskej Bystrici. Od r. 1991 pôsobí na Základnej umeleckej škole Imra Weinera Kráľa v Považskej Bystrici.

Už počas štúdia na fakulte inklinovala najmä k maľbe a k práci s textilom. Po absolvovaní štúdií sa spočiatku venovala najmä odevnej tvorbe s dôrazom na textilnú aplikáciu a ručnú maľbu na textil. Jej autorské kolekcie boli prezentované na viacerých módnych prehliadkach. Práve textilná tvorba viedla autorku k netradičnému spracovaniu materiálu. Od nej sa odvíjala pri neskoršom samostatnom riešení spracovania kovu (drôtu) a tvorbe diel z kovového ušľachtilého materiálu.

Učarovala jej maľba

V ostatnom období sa intenzívnejšie venuje maľbe a maľbe na sklo. Učaroval jej fantastický farebný svet rastlín a kvetín v ktorom nachádza motívy pre svoju tvorbu. Zameriava sa hlavne na detail. Mikulášovej obrazy sú pôsobivé svojou farebnou rovnováhou, jasnosťou a pestrosťou, sú nesmierne harmonické, plné nehy a podmaňujúcej krásy. Sú naplnené krehkým pôvabom a dobrou energiou, dýcha z nich vitalita, okúzľujúca ženskosť a radosť zo života. Dávajú tušiť, že ich vytvorila nesmierne bohatá a tvorivá ženská duša.

Od roku 2003 je Veronika Mikulášová členkou Umeleckej besedy slovenskej. Doteraz vystavovala na samostatných výstavách v Púchove, Žiline, Poprade a v Považskej Bystrici i v rámci kolektívnych výstav. Galéria Čadca po prvýkrát predstavila jej tvorbu v rámci kolektívnej výstavy Maľované pod Grapou (2019).
Veronika Mikulášová žije a tvorí v Považskej Bystrici.

Zdroj: mestocadca.sk

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať