Pracovníci Technických služieb v Turčianskych Tepliciach naplno pracujú aj v týchto dňoch

Pracovníci Technických služieb v Turčianskych Tepliciach naplno pracujú aj v týchto dňoch
Foto: FB/Igor Hus

Pracovníci Technických služieb vyrobili a osadili futbalové bránky pre deti na Dolných Rakovciach v Turčianskych tepliciach. Na detskom ihrisku v Turčianskom Michale časť Zorkovce opílili stromy, upravili náletové dreviny vedľa chodníka a vypílili aj nebezpečný suchý strom Turčianskej ulici. Primátor mesta Turčianske Teplice Igor Hus o tom informuje na sociálnej sieti. 

“Aj keď sa zdá , že svet v týchto dňoch ustrnul z opatrnosti pred neviditeľným nepriateľom, niektoré činnosti musia pokračovať ďalej. Častokrát sú to drobnosti, ktoré si ani nevšimneme, ale skrášľujú prostredie v ktorom sa pohybujeme,” uviedol primátor.

V mestskej časti Dolná Štubňa pracovníci opravili plot na cintoríne, vyčistili ho od nadbytočnej zeminy a opravili a natreli aj jeho bráničku. V spolupráci s aktivačnými pracovníkmi vyčistili breh pod vlakovou stanicou v Diviakoch od popadaných konárov a náletových drevín. Mechanizmami ale aj obyčajnými metlami v rukách vyzametali všetky mestské časti. Na pešej zóne zakvitli záhony s cibuľovinami, modrice, narcisy a do pukov sa tlačia už aj tulipány. Nebola to iba jednorazová investícia, ale ďalších päť rokov budú každú jar skrášľovať centrum mesta.

“V týchto dňoch by nám dobrovoľníci pripínali na kabáty umelé žlté narcisy, za pomoc Lige proti rakovine. Karanténne opatrenie to tento rok neumožnili. Pomôcť môže každý individuálne podľa uváženia. Živé žlté narcisy v našich uliciach nám pripomenú nielen jar ale aj krehkosť ľudského zdravia,” uzavrel primátor.

Zdroj: FB/Igor Hus

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať