Pracovníkom technických služieb v Liptovskom Hrádku zlepšili hygienické zázemie

Pracovníkom technických služieb v Liptovskom Hrádku zlepšili hygienické zázemie
Foto: Mesto Liptovský Hrádok

Pracovníkom technických služieb v Liptovskom Hrádku zlepšili hygienické zázemie. Dodávateľská firma ukončila v stredu 5. augusta 2020 stavebné úpravy hygienického zázemia v troch častiach budovy, v ktorých sídlia liptovskohrádocké technické služby. Mesto o tom informuje na svojej stránke.

„Zázemie, ktoré bolo vybudované pred približne 30 rokmi, už nespĺňalo súčasné štandardy. Vďaka stavebným úpravám sa podstatným spôsobom zlepšil stav spŕch a toaliet v našich priestoroch, za čo ďakujeme,“ uviedol Roman Beňo, vedúci Odboru technických služieb Mestského úradu v Liptovskom Hrádku.

Podľa slov primátora Liptovského Hrádku Branislava Trégera, ktorý si vynovené priestory prezrel vo štvrtok 6. augusta 2020, pracovníci venujúci sa aj zberu odpadu robia vo veľmi ťažkých podmienkach. „Sú pod extrémnym fyzickým tlakom, preto si zaslúžia mať vybudované tomu zodpovedajúce zázemie a starostlivosť. Robia pre nás nezaplatiteľnú a veľmi ťažkú robotu. Preto sme sa rozhodli dať im do užívania hygienické zázemie na požadovanej úrovni 21. storočia,“ vysvetlil primátor dôvod investície liptovskohrádockej samosprávy.

V rámci stavebných prác došlo k rekonštrukcii existujúcich toaliet, dobudovaniu jednej toalety a dobudovaniu spŕch. Robotníci demontovali pôvodnú sanitu, dvere, svietidlá, vybúrali pôvodný keramický obklad, určené nenosné priečky a elektrické rozvody. Nové práce pozostávali z vymúrania nových nenosných priečok, vyhotovenia nových keramických obkladov a dlažieb, osadenia novej sanity, vodoinštalačných rozvodov, elektrických rozvodov i svietidiel.

„Cena sa z pôvodných 21 661,84 eur s DPH navýšila na 22 495,44 eur s DPH a termín odovzdania sa predĺžil zo 45 na 52 dní. Dôvodom bola nutnosť vyhotovenia poterov v jednotlivých miestnostiach, keďže nebolo možné vybúranie samostatnej pôvodnej dlažby. Zároveň sa dokapotovali aj zvislé dažďové rúry a osadili sa na ne revízne dvierka, doplnili sa nohy umývadiel na prekrytie sifónov kvôli lepšej údržbe a pribudli aj nejaké m2 obkladov a dlažby navyše,“ vysvetlila Lenka Hvizdošová z Odboru výstavby, životného prostredia a dopravy Mestského úradu v Liptovskom Hrádku.

Pôvodný termín sa mierne predĺžil aj kvôli tomu, že miestnosti robili postupne tak, aby pracovníci Odboru technických služieb mali zachované hygienické zázemie aj počas stavebných prác.

Zdroj: Mesto Liptovský Hrádok

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať