Pre svojich čitateľov má Kysucká knižnica pripravené aj tieto nové knihy

Pre svojich čitateľov má Kysucká knižnica pripravené aj tieto nové knihy

Tajomstvo spokojnosti “lenivej mamy”   

Autorka Anna Bykovová je pedagogička a psychologička s mnohoročnými skúsenosťami nadobudnutými v ambulancii detského poradenstva a rodinnej terapie, ale aj pri výchove vlastných detí. Práve preto jej cenné rady ponúkajú konkrétnu, mnohonásobne overenú a preverenú praktickú pomoc. Výklad ilustrujú príklady z tých najbežnejších situácií, ktoré dobre pozná každá rodina s deťmi – situácie podfarbené nedostatkom času, nedostatkom spánku, fyzických i duševných síl.

 

Vlčia reč tela: zaujímavosti o živote vlka dravého na Slovensku

Ľudová mytológia mu dala povesť krvilačnej šelmy. Ľudia ho takmer vyhubili a prežil len vďaka svojej inteligencii a plachosti. Napriek tomu je vlk v našich lesoch prítomný, i keď stretnúť ho je výnimočný zážitok. Podobne výnimočná je príležitosť spoznať tohto tajuplného obyvateľa našich lesov prostredníctvom nevšedných informácií, zážitkov a fotografií, ktoré pre vás do tejto knihy zhrnul pozorovateľ a fotograf slovenskej prírody Ivan Kňaze. Dozviete sa priam neuveriteľné fakty a zaujímavosti o vlčej rodine, svorke, o tom, do akej miery je sociálny svet vlka blízky tomu ľudskému, o záhadách vlčej povahy, o jeho emočnom svete, o komplikovanom jazyku, ktorým sa vie rozprávať, o jeho živote, správaní a reakciách v rôznych situáciách, o rozšírení vlkov na Slovensku.

 

Cudzincov kabát     

Aký vzťah majú dvaja mladí cudzinci z výrazne odlišných prostredí k Slovensku, kam sa obaja presťahujú? A čo k nim cíti Slovenka, do ktorej sa obaja zaľúbia, ako vníma hodnoty, ktoré si prinášajú zo svojich krajín? V rozpätí pätnástich rokov nás kniha od autora Jonathana Grestyho zavedie na rôzne miesta Slovenska a s humorom i živými dialógmi nám vyrozpráva príbeh, ktorého rozuzlenie ostáva tajomstvom až do posledných strán. Jeho postrehy a pohľad na život na Slovensku vychádzajú z jeho vlastnej, takmer tridsaťročnej skúsenosti.

 

Pochybnosti

Pochybnosti, ktoré vstupujú do našich vzťahov, sú varovaním pred niečím, čo nie je správne a čo nám môže časom ublížiť. Svoje o tom vie aj Nina. V snahe zachrániť rodinu často zatne zuby a radšej mlčí. Manželovo zlyhanie a panovačná povaha ju nútia žiť v neistote.
Viktor s Lenou, bývajú oproti. Pri náhodných stretnutiach Viktor pozoruje, aká je Nina skvelá mama, že ho priťahuje ako žena, čo ho núti pochybovať o svojom manželstve. Na dôvod, prečo si vzal Lenu, si už nespomína. Lenina kamarátka Eva vzťah s manželom považuje za najlepšie rozhodnutie, ktoré v živote urobila. Ale tieň pochybností visí nad ich spoločnou budúcnosťou ako mrak. Každý z nich cíti, že musí v živote niečo zmeniť, len nevie ako, kedy a či vôbec. Viac sa dočítate v knihe od autorky Simony Roškovej.

 

Polly a Buster. 3, Hľadá sa strieborná čarodejnica

Tretí, záverečný diel obľúbenej fantasy série od autorky Sally Rippin je pokračovaním kníh Čarodejnica rebelka a citlivá príšerka a Tajomstvo čarovných kameňov. Polly a Buster vždy verili v priateľstvo medzi čarodejnicami a príšerami. Ako sa zdá, boli jediní. Čarodejnice zúria, príšery sa búria, a pritom všetkým hrozí veľké nebezpečenstvo. Či sa podarí Polly a Busterovi včas všetkých spojiť a zachrániť mesto sa dozviete v knižke, ktorá je  ideálna pre deti zaujímajúce sa o čarodejníctvo, ale ešte nie sú celkom pripravené na Harryho Pottera.

 

Strašidelné príbehy skvelých kamošov 

Ak chceš zošalieť od hrôzy začítaj sa do strašidelných príbehov z pera najlepšieho kamoša odvážneho bojka autora Jeffa Kinney. Vezmi baterku, zalez pod perinu a vrhni sa do desivého a nečakane vtipného sveta fantázie. V týchto strašidelne zábavných príbehoch stretneš zombíkov, upírov, duchov a kadekoho iného. Na strašidelných príbehoch sa iste zasmeješ, ale pozor – možno budeš chcieť spať pri zasvietenej lampe!

 

Viac sa o knižných novinkách dozviete na webovej stránke Kysuckej knižnice v Čadci v rubrike Nové knihy a On-line katalóg

 

Zdroj: Kysucká knižnica v Čadci

Monika Ondrušová
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať