Pred budovou Oravskej polikliniky v Námestove pribudlo 62 nových parkovacích miest

Pred budovou Oravskej polikliniky v Námestove pribudlo 62 nových parkovacích miest
Foto: ŽSK

Pred budovou Oravskej polikliniky v Námestove pribudlo 62 nových parkovacích miest. Žilinská župa chcela zefektívniť premávku pred hlavným vchodom a tak zlepšiť celkový komfort pacientov prichádzajúcich na vyšetrenie.

Nové parkovacie miesta vznikli pozdĺž krídla polikliniky. Dobudovali sa aj chýbajúce chodníky a priechody pre chodcov. Investíciu vo výške 260-tisíc eur financoval Žilinský samosprávny kraj. Zhotoviteľ prevzal stavbu koncom minulého roka. Práce napredovali pomerne plynulo aj vďaka vhodným poveternostným podmienkam počas zimného obdobia.,,Našim cieľom bolo zefektívniť premávku pred budovou polikliniky. Hlavne v ranných hodinách, kedy prichádza na vyšetrenie najviac pacientov, vznikal dopravný chaos a bol problém zaparkovať. Som rada, že sa nám situáciu podarilo pomerne rýchlo vyriešiť a verím, že nové parkovacie miesta prispejú k zlepšeniu podmienok a zvýšeniu komfortu pri návšteve polikliniky,“povedala županka Erika Jurinová.Ako dodala, parkovanie pred Oravskou poliklinikou v Námestove bude bezplatné.

V týchto dňoch sa finalizujú už iba menšie nedorobky, ktoré nebránia užívaniu parkoviska. Až do ukončenia kolaudačného konania bude parkovisko fungovať v skúšobnej prevádzke. Tá bola spustená po dokončení zvislého a vodorovného značenia, ktoré zabezpečuje organizáciu dopravy.,,Pred vstupom do polikliniky je premávka v novom režime už iba v jednom smere, na čo by si motoristi mali dať pozor, aby nevznikli kolízne situácie,“ doplnil Mrvečka.

Zdroj: ŽSK

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať