Pred priechodom pod Skalkou v Liptovskom Hrádku je výraznejšie značenie, vyznačili i stredové čiary

Pred priechodom pod Skalkou v Liptovskom Hrádku je výraznejšie značenie, vyznačili i stredové čiary
Foto: Mesto Liptovský Hrádok

Na využívaný priechod pre chodcov v lokalite Pod Skalkou v Liptovskom Hrádku už účastníkov cestnej premávky upozorňuje značenie na výraznom reflexnom podklade. Mesto o tom informuje na svojej stránke.

K výmene značenia, ktorej cieľom je prispieť k väčšej bezpečnosti cestnej premávky, pristúpil správca predmetného úseku cesty, ktorým je liptovský závod Správy ciest Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK).

„Uvedený priechod pre chodcov je veľmi využívaný nielen domácimi obyvateľmi, ale i turistami, nakoľko je jediným priechodom pre chodcov k historickej a veľmi navštevovanej lokalite s hradom a kaštieľom, jazierkom i vyhliadkou na Skalke,“ uviedol vo svojej požiadavke Michal Paška, člen Komisie dopravy Zastupiteľstva ŽSK.

Správa ciest ŽSK v tomto období realizuje aj obnovu vodorovného dopravného značenia. Stredové čiary tak pribudli na celom úseku ulice Československej armády (tzv. „Dovalovská cesta“) ale i na ulici Cesta pri železnici: v úseku od nadjazdu pri železničnom moste po železničné priecestie pred Liptovskou Porúbkou. „V tomto veľmi frekventovanom úseku vyznačenie stredovej čiary chýbalo niekoľko rokov. Som rád, že správca cesty zareagoval veľmi promptne a čiary sú už nastriekané,“ uviedol Michal Paška.

Zdroj: Mesto Liptovský Hrádok

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať