Prezentácia regionálnych značiek tentokrát prichádza do Ružomberka

Prezentácia regionálnych značiek tentokrát prichádza do Ružomberka

Ružomberok zažil prezentáciu tradičných remesiel ešte pred pandémiou. Už čoskoro MAS Dolný Liptov prinesie na územie originálne podujatie, na ktorom budú môcť návštevníci vidieť nie len tradičných producentov z územia, ale aj držiteľov regionálnych značiek z celej Slovenskej a Českej republiky.

“Cieľom podujatia je podpora a zachovania ľudových remesiel a tradícií v prihraničí, ako aj prehĺbenie spolupráce medzi domácimi a českými remeselníkmi,” hovorí Rastislav Horvát, štatutárny zástupca Miestnej akčnej skupiny Dolný Liptov, ktorá organizuje prezentáciu šikovných remeselníkov, výsledok ich práce, ako aj samotných držiteľov regionálnych značiek v prihraničnom území. Podujatie sa uskutoční v piatok 22. októbra 2021 od 9.00 do 16.00 hod. pred hotelom Kultúra v centre Ružomberka. MAS Dolný Liptov momentálne tiež organizuje odborný seminár “Metodika a prax zavádzania regionálnych značiek v CZ a SVK”, pomocou ktorého chce priniesť regionálne značky aj pre Liptákov. „Regionálna značka“ by bola dokladom pôvodu a kvality produktu, ktorý pochádza z nášho územia a je vytvorený domácimi obyvateľmi tradičnou technikou. Ide o produkt originálny, nevšedný a individuálny.

“Chceme poukázať na tradície, na ktorých stojí naša kultúra. Medzi ne bezpochyby patria ľudové remeslá, ktorými sa živili naši predkovia a zachovali si obrovskú hodnotu dodnes. Ich prezentácia má za cieľ spoznať a pomôcť uchovať ich pre našu a ďalšie generácie, ale aj prehĺbiť spoluprácu v prihraničí,“ dopĺňa Rastislav Horvát.

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať