Pri hasičskej stanici v Liptovskej Ondrašovej vyrastie nová prístavba

Pri hasičskej stanici v Liptovskej Ondrašovej vyrastie nová prístavba
Foto: FB/Mesto Liptovský Mikuláš

Pri hasičskej stanici v Liptovskej Ondrašovej vyrastie nová prístavba. Základný kameň jej výstavby vo štvrtok (28.5.2020) poklepali hasičskými sekerkami zástupcovia radnice, dobrovoľných hasičov a zhotoviteľa. Mesto Liptovský Mikuláš o tom informuje na sociálnej sieti.

Prístavba bude slúžiť na garážovanie hasičskej cisterny a hasiacej techniky. Hotová by mala byť do jesene. Obnova bude stáť 121-tisíc eur, z toho 30-tisíc radnica získala z ministerstva vnútra. Do novej garáže budú môcť dobrovoľní hasiči zaparkovať cisternu s objemom osemtisíc litrov. Kľúče od nej  do rúk hasičom vo štvrtok odovzdal primátor Ján Blcháč.

„Naši dobrovoľní hasiči sú v samotných zásahoch veľmi aktívni, potrebujeme ich a oni potrebovali lepšiu techniku aj podmienky pre jej uskladnenie. Teraz dostali cisternové hasičské vozidlo a do jesene im pristavíme garáž, takže už nebudú musieť mať starosť s poriadnym zámemím a my sa ďalej budeme spoliehať na ich činnosť, ktorú doposiaľ robili veľmi zodpovedne a kvalitne,“ konštatoval primátor Ján Blcháč.

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať