Pri materskej škole Belanská v Liptovskom Hrádku prebiehajú úpravy oplotenia

Pri materskej škole Belanská v Liptovskom Hrádku prebiehajú úpravy oplotenia
Foto: Mesto Liptovský Hrádok

Pri materskej škole Belanská v Liptovskom Hrádku v týchto dňoch prebiehajú stavebné úpravy oplotenia v celkovej dĺžke 300 metrov. Mesto za stavebné práce zaplatí približne 45 000 eur. Mesto Liptovský Hrádok o tom informuje na svojej stránke.

„Vnútornú i vonkajšiu rekonštrukciu má už táto škôlka za sebou. Teraz sme pristúpili k úpravám oplotenia, ktoré už bolo v zlom stave, spadla naň aj borovica,“ vysvetlil primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger a doplnil, že okrem samotných stavebných úprav bude mať táto investícia mesta aj pridanú hodnotu.

„Z vnútornej strany budú mať deti vytvorený priestor na kreslenie. Postupne pribudnú aj lezecké steny na rozvoj pohybových zručností ale i rôzne interaktívne prvky podľa ročných období. Práce budú samozrejme prebiehať za maximálnych bezpečnostných opatrení,“ doplnil primátor Liptovského Hrádku.

Betónový múrik okolo celého areálu má výšku od 20 do 56 centimetrov, pletivové dielce sú vysoké 150 centimetrov a oplocujú štyri pavilóny materskej školy. „Pôvodné pletivo i stĺpiky sa demontujú, múrik sa nanovo obetónuje a bude vystužený. Nová výplň oplotenia bude pozostávať z pletivových dielcov v celkovej dĺžke približne 200 metrov a betónových panelov v dĺžke približne 80 metrov. Pôvodných 5 brán a bránička sa zbavia pôvodných náterov a hrdze, aby následne mohli byť opatrené novým antikoróznym náterom a vrchnou farbou,“ opísala práce, ktoré by mali trvať maximálne 60 dní, Martina Harichová, vedúca odboru organizačného, školstva a sociálnych vecí Mestského úradu v Liptovskom Hrádku.

Zdroj: Mesto Liptovský Hrádok

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať