Pri využívaní bikesharingu v Žiline začali platiť nové obchodné podmienky

Pri využívaní bikesharingu v Žiline začali platiť nové obchodné podmienky

Od piatka 9. októbra platia pri využívaní zdieľaných bicyklov BikeKIA nové obchodné podmienky. Prevádzkovateľ bikesharingu v Žiline tak reagoval na časté poškodzovanie bicyklov z dôvodu nevhodného používania. 

Jazdy viacerých cyklistov na jednom bicykli, či nevhodné zaobchádzanie s bicyklom, majú za následok zmenu vo Všeobecných obchodných podmienkach pri používaní zdieľaných bicyklov. Po novom je dôsledkom jazdy viac než jednej osoby na vybranom bicykli BikeKIA v rovnakom čase zúčtovanie technického poplatku v hodnote 100 eur. Používanie, parkovanie a uzamknutie bicykla mimo územia mesta Žilina je spoplatnené sumou 50 eur. Na zavedení nových opatrení sa zhodli všetci partneri projektu.

 „K novým opatreniam sme museli pristúpiť po tom, čo začal narastať počet poškodených bicyklov dôsledkom jazdy dvoch pasažierov na jednom bicykli. Takéto nevhodné zaobchádzanie spôsobuje poškodenie košíka, ktorého nosnosť je maximálne päť kilogramov a slúži predovšetkým na prepravu tašiek. Veríme, že daný poplatok bude pôsobiť preventívne a podporí udržateľnosť systému BikeKIA. Naším cieľom je, aby zdieľanie bicyklov mohlo bezodplatne a vo vysokej kvalite slúžiť obyvateľom Žiliny aj v budúcich sezónach,“ uviedol správca Nadácie Kia Motors Slovakia Dušan Dvořák.

Každý užívateľ BikeKIA si môže požičať na svoje užívateľské konto naraz až štyri bicykle zdarma – vďaka tomu môže jazdiť na zdieľanom bicykli aj cyklista, ktorý nemá užívateľské konto. „Cieľom poskytovania služby je, aby boli zdieľané bicykle vhodnou alternatívou a doplnkom dopravy v meste Žilina. V záujme udržania systému aj do budúcnosti je potrebné, aby užívatelia a obyvatelia mesta Žilina cítili za systém BikeKIA spoločnú zodpovednosť a používali bicykle v súlade s určenými podmienkami. Ďakujeme užívateľom a obyvateľom mesta, ktorí si zdieľané bicykle v meste cenia a  nahlasujú nám nevhodné zaobchádzanie s bicyklami a zasielajú nám aj fotografie,“ skonštatovala Petra Helecz, riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločností ARRIVA na Slovensku.

Užívatelia majú možnosť nahlásiť nevhodné zaobchádzanie s bicyklom, resp. poškodený bicykel priamo prostredníctvom mobilnej aplikácie alebo telefonicky na telefónnom čísle: +421 905 073 073 či e-mailom na: info@bikekia.sk.

Zodpovedným prístupom užívateľov a šetrným používaním bicyklov budú môcť obyvatelia a návštevníci mesta Žilina využívať systém zdieľaných bicyklov BikeKIA ešte dlhé roky. „Tohtoročné dáta poukazujúce na využívanie bikesharingu aj naďalej potvrdzujú, že o túto službu je v Žiline stále veľký záujem. Veríme, že prijaté opatrenia zamedzia nevhodnému správaniu niektorých používateľov bicyklov a bikesharing bude aj naďalej fenoménom v oblasti alternatívnych foriem dopravy,“ uzavrel primátor Žiliny Peter Fiabáne.

Sezóna bikesharingu bola v roku 2020 odštartovaná 1. mája za sprísnených hygienických opatrení, ktoré sú naďalej v platnosti. Záujemcovia si môžu vypožičať celkom 120 bicyklov na 20 staniciach predbežne do 30. novembra, kedy bude prevádzka bikesharingu pre rok 2020 ukončená. Termín sa však môže zmeniť v závislosti od počasia. O prípadných zmenách budú užívatelia vopred informovaní. Všetky podrobné informácie, ako aj aktualizované Všeobecné obchodné podmienky a sadzobník nájdu obyvatelia a návštevníci mesta Žilina na stránke: wwww.bikekia.sk.

Zdroj: Vladimír Miškovčík, hovorca mesta

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať